szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Bizony, több éve már, hogy először írtunk a Sweet Home 3D elnevezésű programról, amely az egyik legjobb ingyenes...

Bizony, több éve már, hogy először írtunk a Sweet Home 3D elnevezésű programról, amely az egyik legjobb ingyenes megoldás volt már akkor is, ha szerettük volna 3D-ben is megtervezni, hogy miként rendezzük át a lakást jelenlegi vagy új bútorainkkal. De arra is kiváló, hogy megnézzük, milyen lenne a legelőnyösebb elosztás egy épülő ház esetében, vagy mondjuk egy éppen megvásárlás előtt álló lakás alaprajza alapján előre kipróbáljuk, berendezhető lesz-e majd úgy, ahogy szeretnénk. De ha már december van, esetleg arra is jól jöhet, hogy megnézzük, hol férne el legjobban a karácsonyfa a lakásban…

Tévedések elkerülése végett a Sweet Home 3D nem a legjobb, hanem a legjobb ingyenes 3D lakberendező program, szóval ne várjunk tőle csodát, viszont cserébe nagyon könnyen használható, látványos, gyors, és ami nem utolsó szempont manapság: egyetlen fillérünkbe sem kerül. Ja, és ami még fontos lehet, tud magyarul is, szóval a nyelvismeret hiánya sem lehet akadály a használatában, és cross-platform, vagyis Windowson, Linuxon és OS X-en egyaránt futtatható (Java alapú). Sőt adott esetben akár online is használhatjuk, telepítés nélkül.

S hogy miért is vettük elő újra? Nos, a napokban jutott el a program a 3.0-ás verzióig, ami számos apró, de nagyon hasznos újítással járt, amelyeknek köszönhetően még jobban megkedvelhetjük.

Ilyen például, hogy immár lekerekített sarkokat, falakat is tervezhetünk, és ezeken a felületeken is elhelyezhetünk objektumokat (ajtó, ablak stb.).
A másik apróság, ami viszont gyorsítja a munkát, hogy eltárolhatunk nézeteket, és azok között egy kattintással válthatunk.

De van például iránytű is végre (ráadásul szépen testre szabható), és ami talán egy 3D-s tervezőprogramnál az egyik legfontosabb: immár integráltak egy hatékonyabb rendermotort a virtuális fotók készítéséhez, amelynek köszönhetően látványosabb végeredményt kapunk, illetve amely figyelembe veszi például – ha már van iránytű – a lakás tájolását és a világítás típusát is a fények renderelésekor. A fotórealisztikus képek készítése mellett egyébként akár videót is készíthetünk, bejárva a megtervezett lakást.
Emellett a program megadott időközönként automatikusan menti az anyagainkat, így ha bármi rosszul sülne el, nem kell mindent elölről kezdenünk.

Emellett még számtalan hibajavítást és apró változtatást végeztek el a programon, a teljes lista itt található.
A programhoz több száz extra bútort, tárgyat tölthetünk le például innen, szóval nincs is más dolgunk, csak egy kicsit megismerkedni a felülettel és a funkciókkal, aztán kezdődhet is a virtuális lakberendezés!

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!