szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

A Montage névre keresztelt szolgáltatással összegyűjthetjük és montázst készíthetünk a bennünket érdeklő témákból, az...

A Montage névre keresztelt szolgáltatással összegyűjthetjük és montázst készíthetünk a bennünket érdeklő témákból, az elkészült „műveket” pedig megoszthatjuk ismerőseinkkel vagy az egész világgal. Első lépésként a Montage oldalán megnézhetjük, hogy mások milyen összeállításokat készítettek eddig.  A Gallery oldalon mindig a legújabb montázsok jelennek meg, de ezek között címkék és készítők szerint is válogathatunk vagy kereséseket is végezhetünk. Mielőtt nekikezdenénk saját összeállításunk elkészítéséhez, érdemes megnézi, hogy mások mire és hogyan használták a Montage-t, így jobban megismerhetjük annak lehetőségeit.

Több előre definiált elrendezés közül választhatunk

A Make your own linkre kattintva tudjuk elkezdeni a munkát, előtte azonban be kell jelentkezni. Ehhez Windows Live, Twitter vagy Facebook accountra van szükség.
Ezután már nincs más dolgunk, mint beírni azt a témakört, amiről összeállítást szeretnénk készíteni. A Montage összeszedi a témához kapcsoló tartalmakat az internetről, és elhelyezi a szöveges és képes információkat egy oldalon. Az oldal kinézetét könnyen testre szabhatjuk, mert több előre definiált elrendezés közül lehet választani. A kiválasztott layoutot később minden részletében megváltoztathatjuk. Az oldalon található hasábokat, dobozokat egyesíthetjük, feloszthatjuk vagy törölhetjük, de újakkal is bővíthetjük montázsunkat.

A montázsokat bármikor tovább szerkeszthetjük és megoszthatjuk

Amikor véglegesítettük az elrendezést, akkor következhet a tartalom kialakítása. Nem kötelező a kiindulásként kapott információkat lecserélni, de bármelyik információs dobozt átalakíthatjuk.  Csak az adott terület fölé kell mozgatni az egeret, hogy megjelenjen a szerkesztési lehetőség. Ilyenkor állíthatjuk be, hogy a doboz milyen típusú legyen. Nyolc megjelenítési forma közül lehet választani. Ezek a Bing Twitter Maps, Image, News, RSS, Text, Twitter Timeline, Twitter és Video. A választás után megjelenő keresőben az eredetileg beállított téma jelenik meg alapértelmezésként, de persze ezt is megváltoztathatjuk. Például nincs semmi akadálya, hogy az oldal fő témája a karácsony legyen, de tegyünk rá egy olyan dobozt, ami havas tájképeket fog diavetítésként mutatni.


Az elkészült montázsok a hagyományos papír alapú változatoknál jóval mozgalmasabbak lehetnek, mert a rendszer folyamatosan frissíti a tartalmakat, így mindig az adott témában az interneten található legfrissebb információk, képek, videók, Twitter-bejegyzések fognak megjelenni a létrehozott oldalon.

Mindig az interneten található legújabb információk kerülnek az összeállításba

A kész alkotást elmenthetjük és megoszthatjuk a közösségi oldalakon vagy publikálhatjuk a Montage rendszerében is.  Ha pedig nem vagyunk megelégedve vele, akkor később tovább szerkeszthetjük vagy akár törölhetjük is.

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!