szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

A Microsoft nagy bevásárlásának valódi okát egyelőre még nem igazán sikerült kiderítenie senkinek, Redmondban azonban...

A Microsoft nagy bevásárlásának valódi okát egyelőre még nem igazán sikerült kiderítenie senkinek, Redmondban azonban minden bizonnyal tudják, mit miért tesznek. Korábbi cikkünkben megpróbáltuk mi is kitalálni, mi lehet a Skype jövője, de ez nem éppen egyszerű feladat. Az interneten mindenesetre sokan keresgélnek alternatívákat, ami azért kicsit talán paranoiásnak tűnhet, hiszen nem feltétlenül negatív dolog az, hogy a Skype a Microsofthoz került. Ám ha valaki mégis mindenképpen másik megoldás után szeretne nézni a videohívások lebonyolítására, mi az alábbiakat tudjuk javasolni. Előre szólunk: a Skype lehetőségeit szinte egyetlen alternatív szolgáltatás sem tudja jó minőségben pótolni egymaga (miközben akadnak olyan funkciók, amelyeket a konkurencia valósított meg használhatóbban). A telefonhívás lehetőség például az alábbi megoldásokból javarészt hiányzik, így elsősorban a chat, illetve a videohívás funkciók kiváltására használhatók.
A kérdés persze az, ismerőseink miként vélekednek a témáról, hiszen az egy dolog, ha mi merő felindulásból videochat szoftvert váltunk, de az sem árt, ha van kivel használni... :)

ooVoo
Kezdjük egy cross-platform megoldással, amely Macen, PC-n és okostelefonon is használatba vehető. Az ooVoo segítségével akár több személyes videokonferenciát is összehozhatunk, ingyen. A használata egyszerű, és simán tudja pótolni a Skype-ot, ha szöveges eszmecseréről vagy videós hívásokról van szó.

Ha valakinek fontos a mobil-elérhetőség is, az ooVoo-ból már van androidos változat, és készül az iPhone-os is. Sőt, az ooVoo fizetős szolgáltatásként a Skype-hoz hasonló “telefonálási” lehetőséget is nyújt.

Google Talk
A Google megoldása szintén használható videocsevegésre is. A Gmailbe beépülő plug-in mellett külön alkalmazásként is telepíthetjük Windowsra, illetve androidos mobilra.

Mind a plug-int, mind a szoftvert letölthetjük a Google Talk oldalról.

CamFrog
A CamFrog egy kevésbé közismert szolgáltatás, és sok szempontból korlátozott, mégis jó választás lehet. Ülhetünk windowsos, linuxos, OS X-es gép előtt, vagy lehet a kezünkben iPhone, iPad, esetleg Windows Mobile-os okostelefon, a CamFrog bevethető.

Sajnos az iOS alatti változat a Pro kategóriába sorolódott, így nem ingyenes, 5 dollárt kell fizetnünk érte. A Pro lehetőségek (videokonferencia, állítható méretű kép, effektek stb.) az asztali verzióknál is pénzbe kerülnek, de az alapfunkciókat, így például a két fél közötti videocsevegést ingyen használhatjuk.

iChat/FaceTime
Végül ha valaki teljesen az Apple termékeire specializálódott, és ismerősi körében is javarészt Mac előtt ülnek, illetve iPhone és iPadet használnak, akkor az iChat és a FaceTime a legkézenfekvőbb megoldás.

A kettő hasonló, de nem ugyanaz, ízlés kérdése, ki melyiket választja. Az iChat előnye, hogy a Google Talk, AIM vagy Jabber accountunkkal is bejelentkezhetünk.

A FaceTime viszont kifejezetten videocsevegésre hivatott, és ott csücsül az iPhone 4-en, az iPad 2-n, illetve az újabb Mac gépeken is (a régiekre letölthető a Mac App Store-ból, 1 dolláros áron).

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

techline.hu Tech

Chatelés böngészőből

A legtöbbször több ilyen rendszer is fut egyszerre a gépünkön, hogy lássuk...