Reszkessetek betörők: szivárványhártya-szkenner iPhone-nal

A Mobile Offender Recognition and Information System (MORIS) egy olyan írisz- (szivárványhártya-) szkenner, amely az...

  • techline.hu techline.hu
Reszkessetek betörők: szivárványhártya-szkenner iPhone-nal

A Mobile Offender Recognition and Information System (MORIS) egy olyan írisz- (szivárványhártya-) szkenner, amely az iPhone-hoz csatlakoztatható, és – hogy segítse a rendőrség munkáját – elemzi az arcról készült fotót, illetve sajátosságokat keres a szivárványhártyán, majd egy keresést hajt végre a rendőrségi adatbázisban – adta hírül a Reuters.

A szivárványhártya-szkenner állítólag jóval gyorsabb, pontosabb, mint a hagyományos ujjlenyomat-vizsgáló eszközök, és mivel egy valójában kicsi készülékről van szó, egyszerűbb is hordozni azoknál. 3000 dolláros árával azonban nem mondható olcsónak.

Íme, egy videó a rendszer működéséről:

 

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?