Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Éveken át tartó programnak köszönhetően megerősödött a zöld tengeri teknős populációja a Fülöp-szigeteken.
A közönséges levesteknősként (Chelonia mydas) is ismert faj világszerte veszélyeztetett, de ismét erősödni látszik állománya a Turtle-szigeteki természetvédelmi területen, Malajzia partjainál - mondta el Romeo Trono, a Fülöp-szigeteki Conservation International (CI) környezetvédelmi szervezet vezetője.
A Baguan-szigeten a CI mérései szerint a levesteknősök összesen 1,44 millió tojást raktak az elmúlt évben. A tojásból kikelő kis teknősöknek a gyakorlat szerint mindössze egy százaléka éri el a felnőttkort. Így elég jók a kilátásai annak, hogy csak Baguan-szigetéről mintegy 13 ezer egyed indul útnak a tengerek felé.
Amikor a nyolcvanas években megkezdődött a teknősök védelmére irányuló program, még gyakran vadorzók lopták el a tojásokat, amelyek sok helyütt gasztronómiai különlegességnek számítanak. Időközben a felvilágosító munka és az önkéntesek ellenőrzései meghozták gyümölcsüket. A munkából még a partiőrség is kivette a részét.
Az akár száz évig is elélő zöld tengeri teknős 140 centiméterre és száz kilogrammra is megnőhet. A levesteknős elnevezés abból az időből származik, amikor még gondolkodás nélkül ölték az állatokat, hogy levest főzzenek belőlük. Ez vezetett ahhoz, hogy a 19. században szinte teljesen kihaltak.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.