szerző:
Nákovics László
Tetszett a cikk?

Ha olyan androidos készüléket vásároltunk, amelyhez a gyártó nem adott wifin keresztüli szinkronizálást segítő szoftvert, feltétlenül érdemes próbára tenni az ingyenes AirDroid alkalmazást.

Több gyártó is mellékel okostelefonjaihoz wifis elérést biztosító megoldást. Az iPhone például szinkronizálható az számítógéppel wifin keresztül az iTunes segítségével, míg az androidos oldalon a legismertebb megoldás talán a Samsung Kies wifis verziója (Kies Air).

Szerencsére annak sem kell elkeserednie, aki olyan androidos készüléket vásárolt, amelynél a gyártó nem gondoskodott erről a lehetőségről. Akadnak ugyanis alternatív megoldások. Az egyik ilyen az ingyenes AirDroid, amelyet mi éppen egy Samsung Galaxy S3 segítségével teszteltünk, így volt lehetőségünk összevetni a Kies Airrel. Nos, felületét tekintve az AirDroid sokkal szebb és használhatóbb.

A program telepítése után nincs más tennivalónk, csak megoldani, hogy a mobil és a számítógép azonos wifi hálózatba csatlakozzon. Ezután elindítjuk az appot az okostelefonon, a számítógépen pedig beírjuk egy tetszőleges böngészőbe a program által javasolt IP címet, majd a megjelenő login felületen a mobilon kapott jelszót (belépéskor választhatunk, hogy a kicsit lassabb, de biztonságosabb https, vagy a gyorsabb http kapcsolatot szeretnénk-e használni).

Ha minden stimmel, egy látványos, ízléses felületre jutunk, amelyen azonnal láthatjuk okostelefonunk legfontosabb jellemzőit (pl. a szabad tárhely mennyiségét), a bal oldalon pedig az ikonokra kattintva érjük el a szoftver funkcióit: üzenetek megjelenítése, címjegyzék, csengőhangok menedzselése, zenék, fotók és videók fel- illetve letöltése, híváslista, fájlkezelő.

Ezek segítségével könnyedén "matathatunk" az okostelefon tartalmában, letölthetjük az elkészített fotókat, átírhatunk névjegyeket, sőt, adott esetben a gépen írhatunk sms-eket is. Ha rootolt készülékünk van, akár még a képernyőképek készítését is megoldhatjuk.

Az AirDroid nagyon jól használható, de azért akadnak hiányosságai is. Ilyen például, hogy a zenék feltöltésekor nem hajlandó semmit kezdeni az m4a formátummal (csak az mp3, ogg, wav fájlokat tölti fel), miközben például a Galaxy S3 médialejátszója az m4a fájlokat is könnyedén lejátszaná. Ez persze megkerülhető korlátozás, hiszen a Files ikonra kattintva megjeleníthető felületen aztán már azt töltünk fel, amit csak akarunk, így mehetnek az m4a dalok is, mondjuk a telefon Music mappájába.

Ha tehát a gyártótól nem kapunk alapból megoldást androidos készülékünk tartalmának wifin keresztüli eléréséhez, az AirDroidra nyugodtan támaszkodhatunk. Ha nem is teljesen hibátlan, de kétségtelenül nagyon jól használható.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!