A gyüttmenteket megállíthatja az önazonossági törvény, de a lakások értékcsökkenését nem
Az ingatlanvásárlást nehezíti, valós pozitív hatása viszont valószínűleg nem lesz a települések önazonosságát védeni hivatott szabályozásnak.
Aki úgy gondolja, hogy a felhasználók elsősorban a barátaik miatt keresik fel a Facebookot, téved – legalábbis ezt állítja egy nemrégiben megjelent tanulmány.
A facebookozás legnagyobb hajtóereje nem a barátkozás, hanem a szórakozni vágyás – olvasható a ReadWriteWeb cikkében, amelyik a Connecticuti Egyetem kutatócsoportjának tanulmányára hivatkozik.
Az ok, amiért felkeressük a Facebookot, idővel változik: először természetesen az úgynevezett interperszonális kommunikáció, a kapcsolatteremtés a cél, később viszont inkább a közösségi oldal unaloműző szerepe kerül előtérbe. Az jól látszik, hogy nem vagyunk egyformák: a tanulmány szerint a felhasználó személyisége határozza meg azt, mire is használja a közösségi oldalt, mennyire merül el benne.
A kutatók azt már régóta tudják, hogy az online aktivitás öt fő kategóriába sorolható: információkeresés, kapcsolattartás/-teremtés, önkifejezés, időtöltés, szórakozás. Mindez – leszámítva az információkeresést – a Facebookra is igaz, azonban, a tanulmány szerint, az időtöltés és a szórakozás kiemelkedik az okok közül, mi több, épp az utóbbi határozza meg azt, mennyi időt töltünk a legnagyobb közösségi oldalon. És persze ott van még az önkifejezés is: dehogyis a kapcsolatok érdekelnek, inkább az, hogy minél többet mutassunk meg magunkból.
Sokan állítjuk, hogy a barátaink miatt keressük fel a Facebookot, a valóság azonban az, hogy miután bejelentkeztünk, elsősorban fotókat és videókat nézegetünk, illetve játszunk.
Ön is így van ezzel?
Az ingatlanvásárlást nehezíti, valós pozitív hatása viszont valószínűleg nem lesz a települések önazonosságát védeni hivatott szabályozásnak.
Tusványoson Semjén beszélt Majkáról és arról is, mire számít, ha esetleg hatalomra kerülnek Magyar Péterék.
A miniszterelnök beszélt Majkáról és Azahriah-ról is.
Témák és vélemények a világlapokból.
Ma Magyarországon nem látszik az alagút vége.