Többé nem okozhat gondot a jelszavak megjegyzése

Vitathatatlan, hogy számítógépes biztonságunk szempontjából nagyon is fontos a jól megválasztott jelszavak használata, egy idő után azonban már magunk sem tudunk kiigazodni közöttük. Többet nem is lesz erre szükség, egy online szolgáltatás átvállalja tőlünk ezt a feladatot.

  • hvg.hu hvg.hu
Többé nem okozhat gondot a jelszavak megjegyzése

Gmail, Facebook, Twitter, LinkedIn, Flickr – valamennyi szolgáltatás jelszóval védi hozzáférésünket. Ha már úgy érezzük, nem tudjuk megjegyezni őket (hiszen a biztonságot szem előtt tartó felhasználóként nem adjuk meg mindenhol ugyanazt a jelszót), érdemes kipróbálni a my1login nevű online jelszómenedzsert, amelyet – internetkapcsolat birtokában – bármikor és bárhonnan elérhetünk.

A használatához mindenekelőtt egy rövid regisztrációra lesz szükség (név, e-mail cím, jelszó), majd az aktiváló e-mail jóváhagyására. Ezután választhatunk a szolgáltatás ingyenes (15 login tárolása), illetve fizetős változata közül.

A következő lépésben egy úgynevezett kulcsot választunk – később ezzel tudunk majd hozzáférni az oldalon tárolt adatainkhoz. Ez a bizonyos kulcs valójában egy mondat lesz, persze ékezetek nélkül. Ezt lehetőleg ne felejtsük el! Ha ezzel megvagyunk, a fogd és dobd módszerrel ki kell húznunk a könyvjelzősávra a szolgáltatás fülecskéjét. Ezt egy tesztoldalon kipróbálhatjuk, majd ha itt minden rendben, megadhatjuk azokat az oldalakat, amelyekhez jelszavakat szeretnénk elmenteni.

A továbbiakban pedig, ha fel szeretnénk lépni a kiválasztott oldalra, nincs szükség többé a jelszó begépelésére, elég rákattintanunk a my1login fülecskére a könyvjelzősávon, és máris bemásolódik a korábban megadott a jelszó. Az alábbi videó bemutatja a szolgáltatás használatának mikéntjét.

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.