szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Három gyertya kerülhetne képzeletbeli születésnapi tortájára, ugyanis éppen három évvel ezelőtt, 2010. január 27-én mutatta be Steve Jobs az iPadet.

A dátum: 2010. január 27., a helyszín. San Francisco, a főszereplő: Steve Jobs és még „valaki”. A néhai Apple-vezér először arról beszélt, hogy 1991-ben az Apple kitalálta a modern laptopot (PowerBook), majd 2007-ben forradalmasította az éppen éledő okostelefon-piacot, az iPhone-nal.

Ezután megkérdezte, vajon milyen kategória, milyen készülék lehet a kettő között. A nézők a netbookot említették, ám Jobs valami másra gondolt, majd kissé hatásvadász módon, fojtott hangon bejelentette azt az eszközt, amelyet akkor láthatott először a nagyközönség: az iPadet. Azóta éppen három esztendő telt el (tulajdonképpen nem sok idő), és az iPad fenekestül forgatta fel az IT-világot.

Ezt a változást foglalta össze egy képsorozatban a Business Insider, tételesen végigmenve azokon a változásokon, amelyeket az iPad generált, s amelyek jó eséllyel előre láthatók.

Például azt, hogyan kezdtek stagnálni a PC-eladások, miközben az ágazatban a növekedést a táblagép-eladások okozták. Háztartásonként általában már nem egy, hanem két iPad is van, sőt olyan családok is vannak (persze a tengerentúlon), ahol három, sőt négy Apple-tablet is található. Ma már többen terveznek tablet-vásárlást, mint számítógépét, és a táblagép-eladások még ebben az évben elérik a notebookokét, és 2017-ben már épp fordított lesz az arány köztük, mint 2011-ben volt. 2015-re pedig – internetes eszközként – a helyhez kötött PC-k már kisebbségben lesznek a mobileszközök mögött.

Az is ide tartozik, hogy az App Store-ból történő letöltések száma szinte exponenciálisan nő, és a mobilalkalmazások fejlesztői közül az iOS-re fejlesztők könyvelhetik el a legnagyobb bevételt.

Az iPad-eladásokból származó bevételek immár felülmúlják a Windowsét, és hamarosan közel kerülnek a Dell-bevételekhez.

És végül a részvényárak is szóba kerülnek, ahol az Apple magasan veri a konkurenseket, még akkor is, ha bekalkuláljuk az utóbbi időben történt árfolyamesést.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!