Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Ha a telefonunkkal a netre csatlakozunk, olykor akkor is van adatforgalom, amikor semmit sem csinálunk. De vajon mely alkalmazások falják az adatokat?
Az internet általában nincs ingyen a telefonunkon, s a feltöltésekkel és letöltésekkel még akkor is csínján kell bánni, ha netán átalányban fizetünk, hiszen ha elérünk egy adott adatforgalmat, zavaróan lelassulhat az adatcsere.
De ki tudja azt megmondani, hogy a nem egyszer több tucatnyi telepített alkalmazás közül, melyik az, amelyik fittyet hány a takarékosságra. Nos, nem is kell nekünk nyomozni, megteszi ezt helyettünk a NetLive nevű androidos app.
Szöveges formában is kijelezheti, hogy miként viselkednek az említett szempontból az éppen futó alkalmazások, de akár widgetként is használható. Beállíthatjuk, milyen mértékegységet mutasson, és persze az app nevén kívül a feltöltési, a letöltési, illetve az összsebességet is láthatjuk. Néha egészen meglepő dolgok derülnek ki, így például az, hogy olyan alkalmazások is folyamatosan „kommunikálnak”, amelyekről ezt nem is gondoltuk.
Az app nem kényeztet el túlzottan a beállítási lehetőségekkel, de azért néhány jellemzőjét testre szabhatjuk. Előnye, hogy takarékosan bánik az erőforrásokkal.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.