Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Egy kanadai kickstarter projekt megvalósulni látszó célja: elérhető áruvá, azaz a mindennapok eszközévé tenni a 3D nyomtatókat.
Bár a 3D-s nyomtatás napjaink technológiái közé tartozik, azt senki sem állítja, hogy olcsók volnának a tárgyak kinyomtatására hivatott printerek. Azonban mindez hamarosan megváltozhat egy reménykeltő kickstarter projektnek köszönhetően.
A Peachy Printer megálmodóinak célja az volt, hogy valóban tömegtermékké tegyék a 3D nyomtatókat. Olyan eszközzé, amelyik – akárcsak a mai tintasugaras vagy lézernyomtatók – ott lehessenek szinte minden háztartásban.
A fejlesztők mind a hardver, mind a szoftver terén a nyílt forráskódra tették le a voksukat, azaz a termék folyamatosan és szabadon fejleszthető. Az pedig már csak kellemes ráadás, hogy a nyomtató egyúttal 3D-s szkennerként is bevethető.
Hogy az elképzelés valóban jó és időszerű, azt jók igazolja, hogy szinte néhány nap alatt összejött a projekt keretében kitűzött összeg, így tényleg minden remény megvan arra, hogy hamarosan mindennapi eszközzé válik a – tervek szerint – 100 dolláros 3D nyomtató.
Az alábbi videón a nyomtató működési elve látható.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.