Eladják a Vibert

Pár napja még tagadták, de most hivatalossá vált: a japán Rakuten e-kereskedelmi oldal 900 millió dollárért megvásárolja az ingyenes VoIP telefonálást és üzenetküldést szolgáltató, ciprusi bejegyzésű Vibert.

  • MTI / hvg.hu MTI / hvg.hu
Eladják a Vibert

A Viber megvásárlásra 300 millióval növeli a Rakuten 200 milliós ügyfélbázisát – mondta Hiroshi Mikitani, a japán vállalat ügyvezető igazgatója a bejelentésről tartott sajtótájékoztatón Tokióban.

A Viber eladásáról szóló tárgyalásokat néhány napja még tagadó Talmon Marco izraeli tulajdonos szerint az akvizíciónak köszönhetően a Viber telefonhívásokat és szöveges üzeneteket közvetítő alkalmazásból digitális tartalomszolgáltató platformmá léphet elő.

A Viber nemrég vált a Skype teljes értékű konkurensévé, miután mobilok mellett már számítógépekről is használható, illetve nem csak Viber-felhasználókat, hanem külső telefonszámokat is lehet hívni a szolgáltatásból.

A Rakuten évek óta nemzetközi akvizíciókkal bővíti működési területét. Brazil és német e-kereskedelmi szolgáltatók megvásárlása után megszerezte a torontói Kobo elektronikus könyvkiadó vállalatot, a spanyol Wuaki.tv és a szingapúri Viki online tévéműsor szolgáltatókat is.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.