Androidos mobilja van? Egy ügyes trükkel tehetik vírusossá

Lényegében minden androidos eszközt érint ez az Android operációs rendszer frissítési mechanizmusában található sebezhetőség. A Google már dolgozik a megoldáson.

  • hvg.hu hvg.hu
Androidos mobilja van? Egy ügyes trükkel tehetik vírusossá

Az Indiana Egyetem kutatói és a Microsoft Research egy munkatársa olyan sebezhetőségeket tárt fel az Android frissítési technológiájában, ami szerintük gyakorlatilag az összes androidos eszköznél lehetőséget ad rosszindulatú programok távoli telepítésére, azaz a mobil vagy éppen táblagép megfertőzésére.

Az IT café beszámolója szerint a rosszindulatú programok terjesztői nem az adott rendszer sebezhetőségét támadják, hanem a frissítési rendszerét. A mobilra telepített app mindaddig veszélytelen, amíg a régi Android-verzió fut a készüléken. Frissítéskor azonban az operációs rendszer meghagyja a korábbi alkalmazásokat azok beállításaival, így megadja a kártékony alkalmazásnak is a különféle hozzáféréseket, és erről a felhasználót nem is értesíti.

A szakemberek szerint a Google megkezdte a problémás részek kijavítását, addig viszont nagyjából minden androidos eszköz kitrükközhető, amit frissítenek a felhasználók.
A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.