szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Science of Us nem véletlenül vett elő egy majdnem tíz éves kutatást, hiszen azóta az eltérő szmájlik is igazolták az arckifejezésben észrevehető kulturális különbségeket.

Amerikai, kanadai és japán egyetemi kutatók még 2005-ben vizsgálták, hogy az arckifejezések különbségei mennyire árulkodóak a kulturális klönbségekről. Főként az amerikai és japán emberek mimikáját vették górcső alá és két fontos következtetésre jutottak. Az egyik, hogy az amerikaiak a szájukkal, míg a japánok a szemükkel fejezik ki érzéseiket, a másik pedig, hogy az amerikaiak vehemensebb érzelemkifejezései a nyitott, míg a japánok visszafogott mimikái a zárt kulturára utalnak.

A Science of Us azért hivatkozott a dokumentumra, mert már ez a régi kutatás is utalt rá, hogy az akkoriban még kialakuló szmájlik is sokszor utalnak erre a különbségre, azóta viszont már egyértelműen és minden létező érzelem kifejezésében tetten érhető. A tudományos oldal egy összeállítást is mutatott, ebből szemezgettünk. Bal oldalon az amerikai szmájlik - amelyek egyébként hazánkban is ugyanolyan elterjedtek -, jobb oldalon pedig a japánok.

Meglepett
Szomorú
Mérges
Boldog
Ezek után érdekes lenne egy több nemzet különbségeit vizsgáltó kutatás is, ha ilyennel találkozunk, mindenképp hírt adunk róla. Hogy nagyobb eséllyel értesüljön hasonló hírekről, lájkolja a hvg.hu Tech rovatának facebookos oldalát.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!