A világ egyik leghíresebb oldala, mégis milliárdokra van szüksége - tőlünk

Karácsony környékén mindig előtérbe kerülnek a különböző adománygyűjtések, de azt kevesen gondolnák, hogy erre a világ 5. leglátogatottabb weboldalának is nagy szüksége van.

  • hvg.hu hvg.hu
A világ egyik leghíresebb oldala, mégis milliárdokra van szüksége - tőlünk

A Wikipédia üzemeltetője, a Wikimedia Foundation az utóbbi években komolyan kampányol azért, hogy minél több adományra tegyen szert. Furcsa hallani ezt a világ 5. leglátogattabb oldaláról, de fel kell ismernünk: 500 millió embert szolgál ki minden hónapban, ennek a technikai hátterét nem két fillér üzemeltetni, reklámok viszont nincsenek az oldalon, amelyből ehhez bevétel érkezne. Éppen ezért jó hír az internetes enciklopédia számára ami a Statista grafikonján látható: idén először már több mint 50 millió dollárt tudtak összegyűjteni az üzemeltetéshez, majdem dupla annyit, mint 2011-ben. Aki bankkártyával vagy PayPalon keresztül szeretné támogatni az egyik leghasznosabb interenetes szolgáltatást, ezen az oldalon megteheti.

Statista

Ha ez érdekes volt, hasonlókért lájkolja a hvg.hu Tech rovatának facebookos oldalát.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?