Végre: ingyen letölthető a baráti találkozók szervezését segítő app
Ha a baráti társaságok elkezdik ezt az Androidra és iPhone-ra is ingyenes alkalmazást használni, sokkal könnyebb lesz megszervezniük bármilyen programot, akár spontán is.
Megadható rajta, hogy épp ráérünk, illetve egy naptáron az is, hogy a későbbiekben mikor lesz szabadidőnk. A többi épp ráérő ismerős között lehet böngészni, akik szintén megadták, hogy mikor érnek rá. Külön oldalon lehet látni azokat, akik épp most ráérnek, és azokat, akik később (is). Ami még fontosabb: az is látható, hogy épp ki van a közelben – már ha ismerősünk ezt engedélyezte –, így spontán bárkivel összehozható például egy kávézás.
Egy mozdulattal meghívható a ráérő ismerősök közül bárki egy találkozóra, amelynek megadhatjuk a helyét, idejét és rövid leírását. Azokkal akik jelzik, hogy ráérnek, a profilképük megnyomásával már chatelést is kezdeményezhetünk. Természetesen egyetlen érintéssel beállítható, hogy mikor ne lássák az elérhetőségünket a többiek.
Hogy ezt a remek lehetőséget kihasználjuk, két dologra van szükség: lehetőleg a baráti társasággal beszéljük meg, hogy mindenki töltse le az appot, ha pedig ez megvan, mindenki regisztráljon Facebook-fiójával. Ha ez is kész, indulhat a szervezés.
Az Alzheimer-kór sokkal több nőt érint, mint férfit. Ennek oka nem az, hogy a nők tovább élnek, hanem a hormonháztartásuk sajátossága. Megfelelő életmóddal azonban a kognitív képességek hanyatlása megelőzhető – állítja új könyvében Lisa Mosconi agykutató.