Látványos videó: így már most beléphet a virtuális valóságba
Egy új ház építésekor, a munkában, a mindennapi otthoni internetes böngészéshez és a játékokban is jól jöhet az egyre több cég által jövőképnek látott virtuális vagy kiterjesztett valóság. De a “jövőkép” talán nem is a legjobb kifejezés, már elérhető olyan rendszer, amellyel be lehet lépni a virtuális valóságba.
A fejlesztők tavaly novemberben (a kívánt 400 ezer helyett) 1 millió dollárt gyűjtöttek össze a Kickstarteren a CastAR tömeggyártásához, és az akkor rendelők már meg is kapták készülékeiket. A gyártó most közzétett egy videót, amellyel megmutatja, milyen dolgokra is lehet használni a szemüveggel elérhető kiterjesztett valóságot (erre példa a videó elején látható háztervezés) és milyenre a virtuális valóságot (így működnek a videóban látható játékok).
A gyártó azt ígéri, a fenti videóban bemutatott szoftvereket hamarosan letölthetővé teszik, így aki rendelkezik a CastAR eszközökkel, már élőben is próbálgathatja majd a dolgot.
Aki a Kickstarter-kampány ideje alatt nem rendelt, és csak ezután szánja el magát a CastAR beszerzésére, annak a szemüveget és a az irányításhoz szükséges eszközöket tartalmazó alapszett 400 dollárjába (kb. 107 ezer forintjába) kerül. Ezzel még csak a kiterjesztett valóság működik, a teljes virtuális valósághoz egy 85 dolláros (kb. 23 ezer forintos) kiegészítő is szükséges.
Az idén visszaeső vendégforgalom jelzi: egyre kevesebben engedhetik meg maguknak a luxust, hogy a Balatonnál nyaraljanak. A balatoni nyár olcsó verziója, szabadstranddal, vonattal és hűtőtáskával továbbra is kapós, miközben a büfékben a drága lángost a még drágább pulled pork burger váltja fel. Árak, trendek, vendégélmény a magyar tengernél.
A Corvinus térítésmentes képzéseire 433 pont alatt, az önköltséges helyeire 400 pont alatt nem lehetett bekerülni. Nehezen lehetett bejutni a jogász- és a pszichológiaképzésre is.