A Bécsben született Hedy Lamarr amerikai színésznő volt, és egyáltalán nem mellesleg egy technikai zseni. Olyan dolgot talált föl, amely nélkül ma sokkal kevesebbek lennénk.
hvg.hu
A 101 éve ezen a napon, Hedwig Eva Maria Kiesler néven született Hedy Lamarr hollywoodi színésznő volt, saját korában a világ legszebb nőjeként is emlegették. Színészi játéka és szépsége mellett némi katonai háttérrel is rendelkezett, ennek és technológiai zsenialitásának köszönhető, hogy a II. világháború során egy zeneszerző barátjával együtt egy nagyon komoly dolgot találtak fel: hogy a német tengeralattjárók ne tudják megzavarni a szövetségesek rádiókommunikációját, a zongora működési elve alapján megalkották a gyors váltásokat lehetővé tévő frekvenciaugratásos adástechnológiát.
Google
Az egyidejű frekvenciaváltásként is emlegetett módszert a neve alapján kevesen ismerik, mégis mindannyian használnak. Ez a rádiókommunikációs módszer húzódik több napjainkban alapvetőnek számító technológia mögött, enélkül nem lenne sem Bluetooth, sem GPS, sem wifi.
Hedy Lamarr és teljesítménye előtt tisztelegve cserélte le a Google a keresőjében látható logót ma az alábbi, nyelvtudás nélkül is érthető animációs videóra.
Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.