80 km/h-val repül az új drón, amivel úgy kell felszállni, mint egy papírrepülővel – videó
Az emberek jelentős részének komoly nehézséget okoz, hogy útnak indítsanak vagy balsetmentesen letegyenek egy drónt. Ezzel a Parrot új drónját használóknak nem lesz gondjuk, van benne autopilóta üzemmód.
hvg.hu
A Parrot az utóbbi években jó néhány drónnal rukkolt elő, ami aztán közönségkedvenc lett. A Bebop nevű eszközüket mi is kipróbáltuk nemrég, és meg kellett állapítanunk, a mókafaktora igen magas. Már azzal is gyorsan meg lehetett tanulni az általában gondot okozó fel- és leszállást, a CES 2016 technológiai szakkiállításon bemutatott új eszközzel viszont olyan egyszerűvé válik az egész, mint kimondani, hogy drón.
Parrot
A Disco névre hallgató modellt repülésre kész állapotban teszi a dobozba a gyártó, a felhasználónak csupán annyi a teendője, hogy a levehető szárnyakat felcsatolja. Az eszköz ugyanis nem a szokásos propelleres, hanem egy merev szárnyú változat, vagyis inkább hasonlít egy repülőgépre – lopakodóra –, mint helikopterre. A felszállás éppen ezért valóban pofonegyszerű: elég csak elhajítani, és már repül is magától. (Ezzel valószínű senki sem fog olyan végzetes bakikat véteni, mint azok, akik karácsonyra kaptak hasonló készüléket.)
Parrot
Ez persze nem azt jelenti, hogy a gép magától repülne, csupán azt, hogy a le- és felszállásnál minimálisra szorítják a baleset lehetőségét – a Disco ugyanis az érzékelőinek köszönhetően a landolást is önállóan végzi el. Az eszköz képes 45 percen át a maximális, 80 km/h-s sebességgel repülni, a hozzá tartozó szoftverrel pedig beállíthatjuk, hogy a repülés végén térjen haza. A drón kapott egy 14 megapixeles HD kamerát, ami így az egész repülőutat rögzíteni tudja. A Parrot eszköze arra is lehetőséget ad, hogy a kamerán keresztül lássuk a világot, ehhez azonban egy virtuális valóság-szemüvegre lesz szükség.
A cég tervei szerint még idén piacra dobnák a Discót, de hogy pontosan mikor és mennyiért lehet majd kapni, azt egyelőre nem árulták el.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
Néhány szón, gesztuson múlt, hogy 1990-ben sikerült megfékezni Marosvásárhelyen a halálos áldozatokat követelő román-magyar összecsapásokat, és nem borította el egész Erdélyt az erőszak.
„Elértük a határt, szürkeségben mi vagyunk élen” – énekli Zentai Márk, aki a Mörk leállása óta szólóban zenél. Az új dal címe Szabadon, és a részben a Pride felvonuláson forgatott klipje a HVG-n látható először.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.