Így csalnak a Pokémon GO játékkal a lusta felhasználók
Igazán üdvözlendő a Pokémon GO mozgásra ösztönző hatása, de a lusta felhasználók kreativitása felülírja ezt.
hvg.hu
Pokémon GO lázban él a világ, egyértelműen ez a mobiljáték az idei nyár slágere. Az app annyira népszerű, hogy Amerikában már a Twitterével vetekszik a napi aktív androidos felhasználói szám. (És időközben Magyarországon is letölthetővé vált.) A Pokémon játék egyébként nem új, azonban most a Google Mapsszel és az okostelefonokkal integrálták, így telefonnal a kézben a valós utcákon lehet a Pokémon-karaktereket keresgélni. Ha valaki elég sokat mászkál (több mint 2 kilométert), még Pokémon-tojások is kikelhetnek.
Nem véletlen, hogy sokan örömmel üdvözölték a Pokémon GO-t: végre egy app, amelynek fitnesz-vonatkozása is van, hiszen sokat kell sétálni a siker érdekében. De persze a lustaság minden felülír, és a furmányos felhasználók máris kitalálták, hogyan cselezhetnék ki az appot. Például valamilyen forgó felületre tették a telefonjukat (pl. ventilátor vagy lemezjátszó-tányér), hogy úgy tűnjön, úton vannak. Erről még egy videó is felkerült a YouTube-ra:
De nemcsak így lehet lustálkodni Pokémon-játszás közben. Az egyik felhasználó például egy drónra szerelte fel a telefon ját, hogy ritka Pokémon-figurákat találjon, és távolról, a számítógépéről irányította a drónt, illetve a telefont. Ki is osztották rendesen a becsületes Pokémon-játékosok, amikor a neten dicsekedett sikereivel.
Torontóban egyenesen ráéreztek a lustaságban rejlő üzleti lehetőségre, és egy fiú a neten hirdeti, hogy óránként 25 dollárért fuvarozza a játékosokat a Pokéstopok között, és ha valaki két órán keresztül veszi igénybe a szolgáltatását, akkor 50 helyett csak 40 dollárt kell fizetnie.
A Pokémon GO-ról szinte mindennap megjelenik valami érdekesség. Ha visszanézné ezeket, kattintson erre a linkre.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története is mutatja, egyik pillanatról a másikra megváltozhat valakinek az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Arra is keresem a választ, hogy érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon. Kiderült, hogy titokban két buli zajlik egymás mellett. Földes András elsőtusványozó riportja, kormányzati divat-összefoglalóval.