szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Pár nappal az után, hogy kézbe vehették a felhasználók az év egyik legkiemelkedőbb androidos telefonját, a OnePlus 5-öt, néhányan máris kijelzőhibára panaszkodtak. Úgy tűnik, megvan a magyarázat is.

Egyfajta zselés (kocsonyás) hatás jelentkezéséről számoltak a OnePlus 5 felhasználói, amikor görgették a képet telefonjuk kijelzőjén. A gyártó azonnal reagált, természetesnek mondva a jelenséget. Voltak, akik egyből továbbgondolták ezt a „természetes” jelenséget, és arra a következtetésre jutottak, hogy mindez annak, a OnePlus által is megerősített tervezési sajátosságnak a következménye, hogy a szokásostól eltérő orientációban, fejjel lefelé szerelték be a kijelzőt.

Azonban egyáltalán nem bizonyított még az ok-okozati összefüggés, azaz hogy a fordított kijelző-elhelyezés okozza a zselés hatást, csak az biztos, hogy egyszerre vannak jelen a OnePlus 5-ön (bár állítólag nem mindegyik eszközön). Néhány felhasználó viszont állítja, hogy a szóban forgó jelenség reprodukálható, ha fejjel lefelé forgatjuk a készülékünket, és úgy görgetünk a képernyőn. Ez egyben a megoldást is jelenthetné, hiszen ha valakit zavar a zselés hatás, fordítsa meg az eszközét.

A OnePlus 3T és a OnePlus 5 kijelzőpanelje ugyanolyan, csak épp az elhelyezésük más
reddit/imgur

A OnePlus 5 szétszedése is megerősítette, hogy a kijelző vezérlőchipje a telefon aljára került, és egyre népszerűbb az az elmélet, hogy mindez azért történt így, hogy legyen elég hely a dupla kamerának. Ez csak annyiban érdekes, hogy nem ez az első dupla kamerás telefon, és mások nem fordultak ilyen megoldáshoz. Mindenestre, ha ez a tájolásbeli változás az igazi ok, azon nem fog segíteni egy szoftverfrissítés.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!