szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Kissé drasztikusan tanítja a fotózást egy kis modul: egy kis áram rázza meg a felhasználót, ha le kell nyomni az exponáló gombot.

Fényképezni mindenki tud, mégis óriási különbség van a fényképek minősége, a fotók nézőkre gyakorolt hatása között. A valóban jó képekhez többre van szükség egy egyszerű gombnyomásnál. A fényképezésnek is megvannak a szabályai, és egy projekt éppen erre tanítaná meg a felhasználókat, meglehetősen egyedi módszerrel.

A Peter Buczkowski nevével fémjelzett Prosthetic Photographer projekt lényege egy kis modul, amelyet a tükör nélküli vagy DSLR kamerához kell csatlakoztatni. Kis elektródák vannak rajta, illetve egy kis komputer is a belsejében, amelyet mesterséges intelligencia tanít meg arra, mi a különbség a jó és a rossz fotó között. A modul folyamatosan szkenneli a rögzíteni kívánt jelenetet, és amikor a legtökéletesebb kép készülne, elektromos impulzussal egy kicsit megrázza a felhasználót, aki ennek hatására lenyomja az exponáló gombot.

Peter Buczkowski

Szó se róla, érdekes megközelítés, különösen akkor, amikor egyre inkább ki vagyunk szolgáltatva a mesterséges intelligenciának. Tekintettel arra, hogy annyi apróság van, ami valóban nagyszerűvé tehet egy fotót, kérdés, hogy valóban meg tudja-e ragadni azt a pillanatot az AI, amikor a legtökéletesebb kép készülne, de hogy egy mindenképpen érdekes megközelítésről van szó, az vitathatatlan.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!