A Google-nél már készülhetnek az Android leváltására, íme egy újabb jel
A Google új fejlesztői keretrendszerével a fejlesztők több platfomra készíthetik el egy munkával ugyanazt az alkalmazást. A Flutter nem csak az Android-iOS párost szem előtt tartva készül.
hvg.hu
Jó ideje tudni lehet már arról, hogy a Google egy új operációs rendszert fejleszt, amit nemcsak mobilra, de számítógépre is szánnak. A projekt titkos is, meg nem is: azon kívül, hogy a neve Fuchsia, semmit sem árul el róla a Google, nemrég azonban már egy videó is készült már a rendszerről, amely egyre több jel szerint nem csak párhuzamosan futhat az Androiddal, hanem idővel le is válthatja azt. (Itt nézheti meg videón, hogy milyen lesz.) Hogy mikor jelenik meg pontosan, egyelőre nem lehet tudni, azonban nemrég feltűnt egy ehhez kapcsolódó fejlesztés.
A BGR beszámolója szerint a béta állapotba lépő Flutter keretrendszer segítségével a fejlesztőknek minden eddiginél könnyebb és gyorsabb lesz majd olyan alkalmazásokat készíteni, amelyek egyaránt futnak iOS-en és Androidon. Ennek köszönhetően az a probléma is megszűnhet, hogy az egyes appok csak az iOS-es megjelenés után jóval később lesznek elérhetők Androidra.
További előny lehet, hogy a Google szerint a keresztplatformos fejleztéskor nem kell majd kompromisszumot kötni a minőség és a sebesség rovására. A hibrid megoldásoknál ez az ígéret szinte sosem válik valóra, úgyhogy kíváncsian várjuk.
A Flutternek köszönhetően azonban a Fuchsia operációs rendszerről is megtudhattunk ezt-azt, ugyanis a Fuchsia felhasználói felülete a Flutter SDK-jával készült. Ennek köszönhetően pedig azok az alkalmazások, amelyek ezzel készülnek, nemcsak az iOS és az Android rendszerekkel lesznek kompatibilisek, hanem a Fuchsiával is.
Ennek pedig azért van nagy jelentősége, mert amikor a Google új operációs rendszere elindul, a Flutter jelentős mértékben könnyítheti majd meg az átállást Androidról és Chrome OS-ről.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A ZAZ-trió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk. És persze a Csupasz pisztoly 4-ről, amiből kihagyták.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Vajon eljön az idő, amikor a boltok nekünk fizetnek majd azért, hogy náluk vásároljunk? Nem tudni, de tény, történelem során volt néhány furcsa példa arra, mi miért került kevesebbe és ennek mi lett a következménye. Elek Péter hozott is párat a Duma Aktuál közönségének.