Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A Time magazin fennállásának 95 éve alatt soha nem készített még annyira digitális címlapot, mint amilyennel a mostani számra rukkoltak elő. Igaz, megfelelően fejlett dróntechnológia hiányában erre eddig nem is nagyon lettek volna képesek.
Alig néhány hét telt el azóta, hogy a National Geographic történetének eddigi legerősebb címlapjával rukkolt elő, most egy újabb hasonló ötletről érkezett hír. Ezúttal azonban nem ők, hanem a Time magazin hozott össze egy olyan borítót, amilyenre az elmúlt 95 évében nem volt példa. Igaz, lehetőség sem lett volna rá.
A PetaPixel beszámolója szerint a címlap elkészítésében az Intel segített a magazinnak: 958 drónt küldtek fel a kaliforniai Folsom nevű város esti égboltjára, hogy megformázzák a Time magazin keretét, benne az ikonikus felirattal.
Igen, a borítókép tulajdonképpen nem más, mint majdnem 1000 világító drón együttállása. A dologban ráadásul van még egy csavar: a megformázott borító képét szintén drónnal fotózták le. A dolog apropója, hogy a Time legújabb számában az önvezető drónokkal (UAV) foglalkozik, így adott volt, hogy egy ilyen "trükkel" álljanak elő.
Az Intelnek egyébként nem ez az első ilyen megoldása, a téli olimpián például Guinness-rekordot állítottak fel azzal, hogy 1218 Intel Shooting Star drón szolgáltatott elképesztő látványt a nyitóceremónián.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.