szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A kínai holdprogram demceberben válik igazán izgalmassá, de addig sem unatkozhatunk. A május végén felbocsátott egyik mikroszatelit most három gyönyörű képet küldött a Földre.

Alig egy hónappal ezelőtt, május 21-én bocsátották fel a kínaiak azt a műholdat, amely a távol-keleti ország holdprogramjának egy igen fontos része lehet. A segítségével ugyanis a világon elsőként ők szállhatnak le egy holdjáróval a Hold sötét oldalán, a Csüecsiao (Queqiao) pedig a kommunikációs csatornát teremti majd meg a holdjáró és a földi irányítás között. A műhold egy mikroszatelittel, a Longjiang–2-vel állt Hold körüli pályára, utóbbi pedig már vissza is küldött néhány lélegzetelállító képet a Földről.

CNSA

Az alig 50 centiméteres műholdra egy Szaúd-Arábia által készített kamerát szereltek, amely három fotót készített. Ezek közül az egyiken a Hold Mare Imbrium (Esők tengere) nevű része látható.

CNSA

A kínai holdprogram következő része, hogy teszteljék a Csüecsiao mintegy 4 méter átmérőjű antennáját, amelynek mintegy 500 ezer km-es távolságból kell majd átjátszania a Föld felé a Hold túloldaláról érkező adatokat.

CNSA

Ha kíváncsi, milyen képeket készít a jövőben a kínai műhold, kövesse a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

Sikerült bebizonyítani Galilei 400 éves elméletét

A francia kutatók arra voltak kíváncsiak, az ekvivalenciaelv mennyire állja meg a helyét a világűrben. Úgy tűnik, Galilei elve – amelyre Einstein a relativitáselméletét is alapozta – tűpontos volt.