A legújabb Pixelek mellett okoshangszórójának kijelzős változatát is bemutatta a Google New Yorkban. Ismerkedjenek meg a Google Home Hubbal.
hvg.hu
Nem ment túl jól a titoktartás idén ősszel a Google-nek, nemcsak az új Pixelek részletei szivárogtak ki jóval a New York-i bemutató előtt, hanem képernyős okoshangszórójáról is sok minden kiderült. Most azonban hivatalossá vált minden: a Google bejelentette sajátmárkás, kijelzős okoshangszóróját, a Google Home Hubot.
Ahogy azt már tudni lehetett, az eszköz olyan, mintha egy tabletet egy hangszóróra ragasztottak volna, azonban a tablet nem távolítható el onnan, azaz nem használható magában. A kijelző (7”-es) kisebb, mint a Lenovo (8” és 10”) és a JBL (8”) hasonló eszközeinek megjelenítője, azonban a Home Hub nem is velük, hanem inkább az Amazon Echo Show-val kíván konkurálni.
Google
Az okoshangszóró képes lesz vizuálisan megjeleníteni az információkat, és irányítani az okosotthon eszközeit. Támogatja a Google térképet, a Google naptárat, a Google fotókat, és persze a YouTube-ot, ami viszont nem engedélyezett az Echo Show számára. Eltérően vetélytársától, a Home Hubo előlapján nincsen kamera, ami azt jelenti, hogy a Google nem is nagyon számolt a videohívásokkal. Van viszont egy környezetifény-érzékelő az okoshangszóró tetején, így a kijelző fényereje a szoba világításához igazodik. A készülék Home View funkciójával áttekinthetők az okosotthon eszközei – amúgy ugyanez elérhető lesz iOS-re és Androidra is az új Home alkalmazásnak köszönhetően.
A Google Fotókkal való integrációra érdemes külön is kitérni, ugyanis a Google bevezetett egy új, élő albumok funkciót. Ha az eszközön a felhasználó kiválasztja valakinek a fotóját, akkor az eszköz készít egy új albumot, amelynek képein rajta lesz a kiválasztott.
A Google Home Hub október 22-től érhető el Európában, az ára 149 dollár (nagyjából 42 ezer forintnak megfelelő összeg) lesz, azaz olcsóbb lesz, mint az Amazon Echo Show.
Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.