Egyre súlyosabb problémává kezd válni Dél-Koreában a rejtett kamerák ügye, amelyek miatt egyetlen nő sincs biztonságban. A miniatűr készülékeket öltözőkben, nyilvános illemhelyeken és fürdőkben helyezik el, a rögzített képeket, videókat pedig internetes oldalakon, például a Tumblren terjesztik.
A probléma annyira komollyá vált, hogy az elmúlt időszakban nők tízezrei vonultak az utcákra, hogy transzparensekkel hívják fel a figyelmet a Gyeonggi tartományban tapasztalható helyzetre. A rendőrség kampányt is indított, hogy elejét vegyék a kukkolásoknak, és közben ezrével kezdték osztogatni az okostelefonokra helyezhető matricákat.

A Korea Herald cikke szerint erre a félreértések elkerülése miatt van szükség: Dél-Koreában is rengetegen használnak mobiltelefont, egy ilyen, felfokozott helyzetben pedig bárki hiheti a másikról, hogy készülékével mást is szeretne csinálni, mint az ismerősökkel kapcsolatban lenni. A matricázás egyúttal jelkép is, a női áldozatokkal való szolidaritás kifejezése. A kampányt vegyes fogadtatás érte, sokan ugyanis ellentmondásosnak és hatástalannak vélik.
A kormány további intézkedésként tájékoztató plakátokat helyezett el a rendőrségi épületeknél, hogy jelezzék, a mások tudta nélküli felvételek készítése és internetes terjesztése bűncselekménynek minősül.
Közismert, hogy számítógépük kameráját sokan leragasztják, például szigszalaggal, ahogy azt például Mark Zuckerberg is teszi a saját laptopján. A kamerával kémkedő programokra biztonsági szakértől már évek óta figyelmeztetnek a mobilkészülékek kapcsán is.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, kövesse a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.