Sok androidos telefon elbukott, az iPhone viszont kiállta a különleges, arcazonosítós próbát
A Backface nevű brit cég annyira valóságosnak tűnő maszkokat és fejeket gyárt, hogy több androidos telefont is sikerült velük kinyitnia a Forbes újságírójának. A különös próbát csak az iPhone X állta ki.
hvg.hu
Az ujjlenyomat általi azonosítás mellett egyre több telefonban található meg az egy fokkal biztonságosabbnak számító arcszkenner, megkerülhetetlennek azonban ez sem mondható – és ezt most már egy teszt is megerősíti.
Egy brit játékfigurákat gyártó vállalat, a Backface ugyanis annyira valódinak tűnő arcokat tud előállítani 3D-s nyomtatással az amerikai Forbes szerint, hogy a teszthez használt telefonok többségét gond nélkül sikerült velük kinyitni.
A próba során mindössze annyit tettek, hogy a telefon kamerájának megmutatták a valódi arcról mintázott figurákat. Összesen négy androidos telefont teszteltek, ezek közül pedig mind megbukott. A Samsung S9-e és Note9-ese, valamint az LG G7-es készüléke ugyan nem elsőre, de többszöri próbálkozás után beengedte a felhasználókat. Előbbi két készülék íriszszkennerrel rendelkezik, azokat viszont már nem tudták átverni.
A teszten a legrosszabbul a OnePlus 6 teljesített, utóbbi gyakorlatilag gondolkodás nélkül elhitte, hogy a kamerának mutatott arc egy valódi emberé. A próbát egyedül az iPhone X Face ID nevű okossága állta ki, a tesztelők ott hiába mozgatták/rakosgatták más és más szögbe a fejeket, a telefon minden esetben megtagadta a beléptetést.
Mindez persze nem azt jelenti, hogy leáldozóban lenne az arcfelismerés, de előbb-utóbb szükséges lesz a mögöttes technika fejlesztésére, ha adatainkat a jövőben is biztonságban szeretnénk tudni. A cég egyébként azt javasolta, érdemes jelszóalapú védelmet is használni.
Nyolc nap leforgása alatt elajándékoztak, majd eladtak egy jelenleg 300-400 millió forintot érő telket Budapest XII. kerületében – mindezt úgy, hogy a tulajdonos erről semmit sem tudott. Azóta egy konténer is megjelent a területen, a csalás áldozata pedig nem tehetne semmit egy esetleges építkezés ellen sem, mert jogilag már nem az övé a telek. A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.