Irán visszalőtt: Az amerikaiak katari bázisát érte rakétatámadás
Teherán kommunikációjából az olvasható ki, hogy szeretnék az ellenségeskedést ennyiben hagyni.
Olykor egy homokhalom is lehet látványos, főleg, ha egy másik bolygóról származik, és a róla készült felvételt a NASA adja közre.
Nem csak a NASA Juno nevű űrszondája küld haza látványos fotókat, a Marsot vizsgáló Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) nevű egység is folyamatosan új felvételekkel jelentkezik, méghozzá a marsi kráterekről.
Egy év elején készült felvétel – amely valamiért elkerülte a világ nagy részének figyelmét – egy különleges homokdűnét ábrázol, ugyanis az egész kék. A valóságban persze nem így néz ki, a NASA jelölte meg ilyennek, de jó okkal: a Lyot-kráter térségéről készült felvételen olyan dűnék sorakoznak, melyek felépítése érdekes mód eltér a közelben lévő területek anyagtípusától.
A magyarul Marsi Felderítő Orbiternek nevezhető szonda a Curiosityvel vagy a nemrég landolt InSighttal ellentétben nem a bolygó felépítését vizsgálja. Távolról készít nagy felbontású képeket, miközben újabb potenciális leszállóhelyek után kutat a későbbi expedíciókhoz. A szonda 2006 óta fényképezgeti a Mars felszínét, tavaly márciusban tette meg 50 ezredik fordulatát a bolygó körül. És valószínűleg még lesz pár.
A NASA kutatói valószínűleg akkor is nagyot néztek, amikor a kopár, vöröses pusztaságban egy jég borította krátert fedeztek fel.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Teherán kommunikációjából az olvasható ki, hogy szeretnék az ellenségeskedést ennyiben hagyni.
Bár a támadás meglepte a világot, voltak jól látható előjelei annak, hogy mire készül az Egyesült Államok.
Az elnökkel egyszer az irodájában, egyszer pedig Lengyelországban próbáltak végezni.
Új idegenrendészeti eljárás indul.
Orbán korábban azt mondta, ez tüdőn lőné a gazdaságot.
Karácsony Gergely ismét felhívta a figyelmet arra: önkormányzati rendezvényről van szó.
A Cargolux három Boeing 747-ese közvetlenül az iráni légtér előtt tűnt el a nyomkövető rendszerekből, és azóta sem tudni, hol vannak.