Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A Queen együttes asztrofizikai doktorátussal is rendelkező gitárosa, Brian May írt himnuszt abból az alkalomból, hogy a NASA New Horizons űrszondája kedden hajnalban elérte az Ultima Thule nevű aszteroidát.
Amíg mi az új év beköszöntét ünnepeltük, a NASA szakemberei egy sokkal fontosabb dolog miatt bonthattak pezsgőt. A New Horizons nevű űrszonda kedden hajnalban átrepült a 2014 MU69, nem hivatalos nevén Ultima Thule nevű aszteroida fellett, amely a Naprendszer eddig vizsgált legtávolabbi égitestje. (Hogy pontosan miről van szó, arról ebben a cikkben írtunk korábban.)
A tudomány számára is fontos mérföldkő elérése mellett azonban nem mehetett el "csak úgy" a NASA. A találkozás alkalmából az Ultima Thule külön himnuszt is kapott, amelyet a Queen együttes asztrofizikai doktorátussal is rendelkező gitárosa, Brian May komponált.
A videó december 31-én derült ki a Queen hivatalos YouTube-csatornájára. A felvételen természetesen nemcsak a zene hallható, egy videoklip is készült a nagy találkozás alkalmából, amelyben egy anomácion keresztül megnézhetjük, milyen utat is járt be az űrszonda, hogy eljusson az égitestig.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.