szerző:
MTI / hvg.hu
Tetszett a cikk?

Újabb, izgalmas feltárásról adtak hírt Egyiptomban dolgozó régészek, akik most egy ókori "hajógyár" maradványaira bukkantak a Sínai-félszigeten.

Egy ókori hajóépítő és -javító műhely maradványait tárták fel a régészek az egyiptomi Sínai-félszigeten.

Az észak-afrikai ország régiségügyi minisztériuma szerint a félsziget északi részén, a Tel Abu Szaifi ásatáson feltárt műhely az Egyiptomot majdnem 300 éven át irányító Ptolemaida-dinasztia (Kr.e. 332-30) idejéből való. Ezen a régészeti lelőhelyen egykor római kori erőd állt.

Mosztafa Vaziri, az egyiptomi Legfelsőbb Régészeti Tanács vezetőjének elmondása szerint a műhelyben két szárazdokk volt, amelyben a hajókat építették és javították.

Egyiptomban legutóbb a Kairótól délre fekvő Minja tartományban felfedeztek fel egy sírkamrát, amelyben több mint negyven, jó állapotban konzerválódott múmia is volt.

Egyiptom az utóbbi időben nagy erőkkel dolgozik régészeti kincseinek megóvásán és a még rejtett ókori leletek felfedezésén, hogy új lendületet adjon az ország gyengélkedő turisztikai szektorának. Ennek jegyében nyitották fel azt a fekete szarkofágot is, amelyre több mint 5 méterrel a föld alatt bukkantak rá szakemberek, és amelyben furcsa, vöröses folyadékot találtak. Ezután érdeklődők ezrei jelezték, hogy meginnák azt.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának tudományos eredményeket is ismertető Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!