szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A wifi, a kamera, a mikrofon és a hangszóró egyaránt a mobilkészülékek gyenge pontjai közé tartoznak. Ez derült ki egy nemzetközi elemzésből, amely azt is bemutatja, melyik gyártók melyik modelljeivel van a leggyakrabban baj.

A Blancco adattörlő és mobiltelefon-diagnosztikai szoftvereinek segítségével évente több millió készüléket törölnek és vizsgálnak át az operátorok, így a cég adatbázisa kínálja a legnagyobb rálátást a használt mobilkészülékek meghibásodási statisztikáira. A most közzétett adatok elárulják, hogy az androidos készülékek és az iPhone-ok közös gyenge pontja a headset, de egyébként jellemzően más és más hibával kerülnek szervizbe.

Az androidos készülékek esetében egyértelmű gyenge pontot jelent az első kamera vakuja. Ilyet jellemzően a szelfikre optimalizált készülékekben találunk. 100 átvizsgált telefonból 27-ben gondok vannak vele. Ugyanakkor a hátsó kamera is gyakran meghibásodik (17%), és akadnak gondok a GPS-modullal (13%), a képernyővel (13%) és az ujjlenyomat-olvasóval (8%) is.

Blancco

Az iPhone-ok esetében a gyenge pontot az akkumulátor elavulása jelenti (8,6%), de gondok akadhatnak a vezeték nélküli kapcsolódással (5%), az élő hívással (3,5%) és az ujjlenyomat-olvasóval (1,5%) is – állítja a mobildiagnosztikai vállalat.

Problémás modellek

A Blancco szerint az androidos készülékek közül a leggyakrabban (az esetek 7,4 százalékában) az Oppo Realme modelljénél észleltek hibát, a meghibásodási toplista másik két dobogós szereplője a OnePlus 6 és a Xiaomi Redmi Y2 (5,7, illetve 4,6 százalékos meghibásodási aránnyal). A negyedik és ötödik helyezett a (Huawei) Honor 7X, illetve a Xiaomi Redmi 5-ös modellje.

Blancco

Az iPhone-ok közül a 6 és a 6S modelleknél már a készülékek 20,8, illetve 17 százalékánál tapasztalható valamilyen hiba – igaz, hogy ebben az esetben korábbi modellekről beszélünk, így a tesztelt telefonok életkora sem ugyanaz. Az almás meghibásodási toplistán a harmadik helyezett az iPhone 7, a negyedik az iPhone 7 Plus, az ötödik pedig az iPhone 6S Plus. A statisztika ebben az esetben arra hívja fel a figyelmet, hogy egy 5 évesnél idősebb használt iPhone-t kockázatos lehet megvásárolni – hangsúlyozza a Blancco. Ezért ezeket a modelleket körültekintően és átfogóan kell tesztelni, vásárláskor pedig érdemes tesztelési jegyzőkönyvet kérni az eladótól.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!