Magyarországi kísérlet: felturbóz egy turbófeltöltő-gyárat a Telekom
A hónapokon belül mindenki számára elérhető 5G-s hálózatok előszobájának tekinthető ipari hálózatot épít ki Magyarországon és a régióban elsőként a Magyar Telekom a BorgWarner turbófeltöltő-gyártó üzletágának oroszlányi telephelyén.
hvg.hu
A Campus Network elnevezésű megoldás dedikált, vezeték nélküli kapcsolódást tesz lehetővé a gyár területén, ami nagy biztonsággal kielégíti a felhasználó által igényelt átviteli kapacitást, az alacsony késleltetést és a magas rendelkezésre állást. Főként ott van ilyesmi, erős hálózatra szükség, ahol nagyszámú mobil robot együttműködését, összedolgozását és kölcsönös kommunikációját kívánják megvalósítani.
A nyilvános mobilhálózat és a most kialakítás alatt lévő, egyelőre 4G-alapú helyi hálózat kombinációja a Telekom szerint lehetőséget nyújt – mind a telkóvállalat, mint a BorgWarner számára – az IoT megoldások ipari környezetben való tesztelésére és testreszabására, ami fontos a majdani 5G bevezetését követő igényeknek való mielőbbi megfelelésben.
A BorgWarner a hagyományos telekommunikációs igények mellett elsősorban a gyártásvezérlést, telephelyen belüli logisztikát segítő szenzorok, eszközök hálózatba kapcsolásához használja a nyárra elkészülő hálózatot – közölte a rendszer kiépítésében a T-Systems leányvállalattal közösen részt vevő Magyar Telekom. A megoldás lehetővé teszi a későbbiekben az 5G hálózatra való átállást is.
A campus hálózat tervezése 2018 novemberében kezdődött, és várhatóan nyárra fejeződik be az Ericsson és a Cisco elemeit tartalmazó rendszer telepítése.
Donald Trump hangsúlyozta, hogy az iráni atomlétesítmények bombázása nem jelenti azt, hogy az USA háborúban állna. Évtizedek óta érvelnek hasonlóan amerikai elnökök, s alkotmányjogi értelemben az USA 1942 óta nem üzent hadat senkinek.
A kormányfő Diogo Jotáról, Lázár Jánosról és a Tisza Pártról is beszélt egy videós interjúban, meg arról, hogy a felesége szólt neki: ne engedjen be egy migránst sem.