Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Mark Zuckerberg szerdán egy hosszú blogosztban jelentette be: a következő éveket arra szánja, hogy alapjaitól építse újra a Facebookot, a Messengert és az Instagramot is.
A Facebooknak jelenleg két igen komoly problémával kell megküzdenie: az egyik az álhírek és a propaganda terjedése, a másik pedig a felhasználói adatok védelme. Bár az elmúlt időszakban mindkét téren történt fejlődés, a helyzet továbbra sem mondható elfogadhatónak. A jelek szerint azonban ez hamarosan változhat.
Mark Zuckerberg szerdán egy hosszú bejegyzésben fejtette ki, hogy gyakorlatilag az alapoktól kezdve építi fel újra a Facebookot (és a Messengert, valamint az Instagramot), ám ezúttal a felhasználói adatok védelme lesz áll majd a fejlesztések középpontjában. Ennek köszönhetően mind a közösségi élmény, mind az üzenetküldés jóval biztonságosabb lenne.
A Facebook vezére szerint a jövőben a biztonságra törekedő kommunikációs platformok jóval nagyobb szerephez jutnak és sokkal fontosabbak lesznek majd, mint jelenleg. A bejegyzésében több dolgot is említ, amivel szerinte a biztonságosság megteremthető. Ilyen például a végpontok közötti titkosítás, az együttműködési képesség fejlesztése, vagy épp a biztonságos adattárolás.
A következő években Zuckerberg ezen szempontok alapján szeretné újraépíteni a szolgáltatásokat, amelyek már az internet jövőjével kapcsolatosan is állást foglalna. Mindez azt jelentené, hogy minden, amit üzenetként küldünk el egymásnak, az "titkosított és átmeneti" lesz. Ezen az elven alapulna az is, hogy közös rendszert állítanának fel a Messenger, a WhatsApp és az Instagram számára, hogy bárhonnan bárhova lehessen üzenetet küldeni egyetlen felhasználói fiók segítségével.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.