Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
A Huawei hamarosan felülvizsgálhatja a FedExszel kötött szerződését, mert szerintük a cég "felsőbb utasításra" Amerikába küldte a nekik szánt csomagokat.
Miközben történetének eddigi legnagyobb problémájával kell szembenéznie a Huawei vezetésének az amerikai bojkott miatt, egészen furcsa frontokon is zajlik az adok-kapok. A kínai vállalat ezúttal a FedExszel akaszkodott össze.
A Reuters beszámolója szerint a Huawei azzal vádolja a kézbesítő céget, hogy két, Japánból Kínába tartó csomagot az Egyesült Államokba vittek, másik kettőt pedig – amit Vietnamból küldtek volna az ázsiai országba – megpróbáltak "eltéríteni". A Huawei szerint a két, Amerikában kikötött küldeményben nem volt semmilyen technológia, csupán kereskedelmi dokumentumok. A cég azt állítja, a csomag nyomon követéséről még képei is vannak, azt viszont nem árulták el, miért gondolták, hogy ezek elkészítésére szükség lehet.
[Újabb gyomros a Huaweinek: nem lehet majd microSD-kártyákat használni a telefonjaikban]
A kínai vállalat szóvivője szerint az ilyen akciókkal aláássák a Huawei hírnevét, és jelezte, felülvizsgálják a FedExszel kötött szerződésüket. Az amerikai cég szóvivője ugyanakkor tagadta, hogy szándékosság (vagyis felsőbb utasításra) történt volna, azt mondta, és már dolgoznak azon, hogy a küldemény mielőbb visszatérjen hozzájuk.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.