Lex Magyar: nyilvánosságra hozták vagyonnyilatkozataikat a Tisza EP-képviselői
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
A vadvilág is egyre jobban érzi a klímaváltozás következményeit, Nagy-Britanniában pedig különösen: az ott élő emlősök több mint negyedét kihalás fenyegeti.
A friss, State of Nature című tanulmány nagyjából 7000 faj adatait vizsgálta több mint 70 szervezet segítségével.
A jelentés szerint
minden ötödik növényfajt, a gombák és zuzmók 15 százalékát, a gerincesek 40 százalékát és a gerinctelenek 12 százalékát, az emlősfajok 26 százalékát fenyegeti a kihalás.
A kutatás szerint a "főbb fajok" 60 százalékának populációja csökkent 1970 óta. A vizsgált fajok egyedeinek átlagos száma 13 százalékkal csökkent. A vadvilág egyre gyorsabban változik, és a kutatók arra jutottak, hogy a fajok több mint felének az egyedszáma vagy gyorsan csökkent, vagy növekedett az elmúlt tíz évben.
[Megtörténhet az elképzelhetetlen: néhány éven belül kihalhatnak a tigrisek]
A kutatás eredményei szerint a faji sokszínűség csökkenésének egyik fő oka az, hogy egyre intenzívebbé válig a mezőgazdálkodás. Miközben ezzel növekedett az élelmiszertermelés, "drámai hatással volt a farmvidékek vadvilágára". A növényvédő szerekkel kezelt termőterületek 53 százalékkal növekedtek 1990 és 2010 között.
A vadvilágbarát földművelés "segíthet lelassítani a populációk csökkenését, de nem elegendő a folyamat megállításához és visszafordításához" – olvasható a jelentésben, amely kiemeli a klímaváltozás jelenleg is tartó hatásait.
A brit nemzeti meteorológiai szolgálat (Met Office) szerint Nagy-Britannia tíz legmelegebb évét 2002 óta jegyezték fel. A klímaváltozás "messzemenő változásokat idézett elő az ország vadvilágában, a fajok elterjedésében és ökológiájában, és ez folytatódni fog évtizedeken vagy akár évszázadokon át" – írják a tudósok.
[Nem kérdés, hogy történelmi időket élünk – az a kérdés, lesz-e még folytatás]
A kutatás szerzői szerint Nagy-Britanniában számos faj, köztük madarak, pillangók, lepkefélék és szitakötők az elmúlt négy évtizedben fokozatosan északra húzódtak, évtizedenként átlagosan húsz kilométerrel. A melegedő tengerek pedig változásokat idéztek elő a planktonok és a halak eloszlásában.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának tudományos eredményeket is bemutató Facebook-oldalát.
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt?
Két tankert is megtámadtak a jemeni húszik pár nap leforgása alatt a Vörös-tengeren. Az akciókról és a süllyedő hajókról látványos videókat forgattak.
A hízelgést és a fenyegetést felváltva alkalmazva szavaztatta meg a republikánusokkal Donald Trump a „gyönyörű” költségvetési törvényt.
Az elnök nem vette jó néven, hogy korábbi szövetségese harmadik politikai erőt alapítana. Hogyan babrálhat ki Elon Musk Donald Trumppal?
Közel-keleti válság ide vagy oda, a világ szinte fürdik az olajban.