Akadt egy olyan probléma a Google telefonjával, amin nem segíthet a szoftverfrissítés
Nemrég kerültek piacra a Google idei csúcstelefonjai, a Pixel 4 és Pixel 4 XL modellek. Hamar fény derült néhány hibájukra, amelyeket a gyártójuk is elismert és javított, illetve javítani fog. Van azonban egy olyan gond is, amelyen nem segíthet a szoftverfrissítés.
hvg.hu
A Google szoftverfrissítésekkel kezdi javítani a Pixel 4-ek problémáit, mert hát ezek a készülékek sem hibátlanok. A novemberi biztonsági frissítésben például megpróbálta orvosolni a Smooth Display funkció hibáját (a részletekről itt olvashatnak), illetve várható a 3D arcfelismerés azon problémájának javítása is, hogy akkor is oldható a telefon, ha be van hunyva a felhasználó szeme, ami visszaélésekre adhat lehetőséget. Időközben viszont az is kiderült, hogy van a Pixel 4-eknek egy olyan hibája is, amelyen nem segíthet semmiféle update.
Talán emlékeznek még a 2014-es „bendgate-re”, azaz az akkori iPhone 6-ok hibájára, amelynek következtében az eszközt könnyű volt meghajlítani, ehhez elég volt egy kis nyomást gyakorolni a vékony alumíniumkeretre. Az Apple gyorsan úrrá lett e gondon, és arról is gondoskodott, hogy ez többet ne fordulhasson elő. Ettől függetlenül azóta minden iPhone-t (és más csúcstelefont is) ebből a szempontból is vizsgálnak, többek között a tortúratesztekben jeleskedő JerryRigEverything YouTube-csatornán. A csatorna „házigazdája”, Zack Nelson tehát a Pixel 4 XL-t is tesztelte ebből a szempontból (is).
Sajnos úgy tűnik, hogy a Pixel 4 XL-nek van egy óriási tervezési hibája, ami lehetővé teszi, hogy könnyen meg lehessen hajlítani (mit hajlítani, inkább törni) az eszközt. Nincs okunk azt hinni, hogy a Pixel 4 jobban szerepelne, ugyanis a kétféle modellnek egyforma a dizájnja. A hajlításteszt 6:40-nél indul a lenti videóban.
Ironikus – jegyzi meg a BGR –, hogy bár a Google szívesen másolja az iPhone dizájn- és funkcióbeli megoldásait, azonban a tartósságot nem sikerült lemásolni. Az igazsághoz persze az is hozzátartozik, hogy mint említettük, az iPhone-okkal is volt korábban hasonló probléma. De a lényeg, hogy a Pixel 4-eknél a szokottnál nagyobb figyelmet kell arra fordítani, hogy milyen zsebben, milyen táskában, hogyan helyezik el.
A családja körében hunyt el Ozzy Osbourne 76 évesen. Az egykor zűrös életű rocklegenda alig két hete adta le minden idők második legtöbb bevételt termelő jótékonysági koncertjét. Számos egészségügyi problémája volt, Parkinson-kórban is szenvedett.
Az amerikai elnöknek Jeffrey Epsteinnel kapcsolatban olyan összeesküvés-elmélet ellen kell védekeznie, amilyenekhez korábban ő szoktatta a most dühös táborát.