Holnap újra repül Mad Mike, a gőzrakétás ember

Most nem a laposföld-elméletet akarja bizonyítani.

  • hvg.hu hvg.hu
Holnap újra repül Mad Mike, a gőzrakétás ember

Szombaton ismét kilövésre készül házi készítésű rakétájával Mike Hughes. Hughes, aki Mad Mike becenéven évek óta dolgozik a rakétán, egy tévéműsor kedvéért vállalkozik a kalandra.

Hughes korábban a laposföld-hívőkkel működött együtt, az áltudományos társaság valamiért pont az ő rakétáját találta alkalmasnak arra, hogy a Föld görbületének nemlétezését bizonyítsák vele. Ez azért is meglepő, mert a gépezet 572 méter magasra emelkedett, amit egy jobb drón is képes elérni, egy repülőgép vagy egy hőlégballon pedig ennek a sokszorosát, ahonnan már tényleg látszik a bolygó gömbölyűsége.

Hughes rakétája nagynyomású gőzzel működik. A legutóbbi repülés kemény landolással végződött, de a pilóta nem szenvedett súlyosabb sérüléseket.

A szombati fellövés a Science Channel tévécsatorna sorozatához kapcsolódik, amelyben amatőr űrkutatókat mutatnak be. Hughes távlati terve, hogy egyszer egy ballonról indított rakétával kijusson az űrbe. A világűr határát a Kármán-vonallal szokták kijelölni, vagyis 100 kilométeres magasságban – éppen 99 és fél kilométerrel magasabban, mint ameddig a gőzrakéta eddig eljutott. (Space.com)

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?