Mellár Tamás: Bezárult a kör, csapdában a magyar gazdaság
Elég megnézni a 2025-ös év első negyedéves számait és láthatjuk, nincs semmi túlzás ebben az értékelésben.
A jelek szerint jót tett a(z önkéntes) karantén az Apple és a Google számára is, a felhasználók ugyanis egyre többet nyúlnak a mobiljuk után, melyre egyre szívesebben töltenek le részben vagy egészben fizetős alkalmazásokat is.
A koronavírus-járvány miatt csökkenhet a Google és az Apple bevétele is. Előbbi a hirdetések számának visszaesése miatt kalkulál így, míg a cupertinói vállalatnál az iPhone-ok gyártása – pontosabban a gyártás csúszása – okozhat fennakadást. Azonban mindkét cégnél van olyan tényező, ami miatt azért van ok az örömre is.
Az App Annie alkalmazásanaliktikai cég jelentése szerint 2020 első negyedévében a felhasználók a korábbinál sokkal többet (és hosszabb ideig) használták az sppokatt, amit elsősorban a koronavírus-járvány számlájára írnak. Az androidos programok (és játékok) esetében a becslések szerint ez globálisan 20 százalékos növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest. A kínai felhasználók naponta átlagosan 5 órát töltenek az appok nyomogatásával, de az amerikaiak, az olaszok és a franciák így eltöltött ideje is növekedésnek indult.
Január és március között 31,5 milliárd applikációt töltöttek le:
A bevételek tekintetében viszont az Apple örülhetett jobban, ugyanis:
költöttek el a felhasználók 2020 első negyedévében – áll az App Annie becslésében. Apró, ám nem elhanyagolható érdekesség: ugyan továbbra is a hagyományos értelemben vett alkalmazásokat töltik le a legtöbbször, de a játékokban sokkal több pénzt költöttek az emberek.
Az iOS-en futó alkalmazások esetében a kínai és az amerikai, míg az androidosoknál a dél-koreai, japán illetve amerikai felhasználók fizették ki a legtöbbet. Előbbinél – nem túl meglepő módon – Kína és az USA produkálta a legtöbb letöltést, míg utóbbinál India és Brazília vezeti a listát.
A két platform összesített eredménye alapján az alábbiak szerint alakult a letöltési toplista.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Elég megnézni a 2025-ös év első negyedéves számait és láthatjuk, nincs semmi túlzás ebben az értékelésben.
Az Amerika Párt megalapítását az elnöktől elhidegült topmilliárdos az X-en szavaztatta meg a követőivel.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A rendezőtrió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk.