Összefogtak a NASA mérnökei, 37 nap alatt kifejlesztettek egy új lélegeztetőgépet
A NASA mérnökei egy olyan lélegeztetőgéppel álltak elő, amely nagy segítséget jelenthet a koronavírusos betegek kezelésében.
hvg.hu
Az elmúlt két hónapban a világ minden táján összedugták a fejüket a mérnökök, hogy kitalálják, hogyan lehetne gyorsan és olcsón előállítható, ugyanakkor hatékony lélegeztetőgépet készíteni. Így tett a NASA néhány szakembere is, akik 37 nap alatt készítették el a saját verziójukat.
A Vital névre keresztelt eszköz egyelőre az Amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hatóság (FDA) hitelesítésére vár, ám a NASA mérnökei szerint a készülék nagy segítséget nyújt majd a koronavírus-fertőzöttek kezelésében.
NASA
Michael Watkins, a NASA Jet Propulsion Laboratory vezetője a Mashable-nek úgy nyilatkozott, a szerkezet ugyanúgy segíti a betegek légzését, mint a jelenleg a kórházakban található eszközök, vagyis az oxigént szállító csövet be kell helyezni a beteg légcsövébe, hogy eljusson a tüdőhöz a levegő. A szakember kiemelte, a Vitalt nem arra tervezték, hogy kiváltsa a jelenlegi lélegeztetőgépeket.
Három-négy hónapos működésre, és kifejezetten a koronavírusos betegek számára terveztük, hogy kisegítse a kórházi infrastruktúrát
– emelte ki a szakember.
A Vital különlegessége ugyanakkor abban rejlik, hogy könnyen elérhető anyagokból épül fel, de nem olyanokból, amit a hagyományos lélegeztetőgépek gyártásához is használnak, vagyis azok készítését nem lassítja a Vital összeszerelése.
Először olvasható magyarul a holokauszttúlélő író és Nobel-békedíjas emberi jogi aktivista Elie Wiesel Éjszaka trilógiájának mindhárom kötete. Miért kellett 2025-ig várni a harmadik kötet megjelenésére? Miben más a holokauszttúlélők harmadik generációja, mint a korábbiak? Miről adnak számot Wiesel regényei?