szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az amerikai szélsőjobboldali Breitbart News egy olyan videót tett közzé a Facebookon, ami tele volt a koronavírusról szóló összeesküvés-elméletekkel és a gyógyításra vonatkozó téves információkkal. Ez volt az az anyag, ami miatt még Donald Trump fiát is letiltotta a Twitter.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Az álhírek terjedése minden helyzetben komoly problémát jelent, a világjárvány idején viszont még a szokásosnál is veszélyesebb, ha kamu információval találkozik az ember. Éppen ezért a közösségi oldalaknak az oda felkerülő álhírek ellen a lehető leggyorsabban kellene fellépniük, hogy még azelőtt blokkolni tudják a tartalmat, hogy az terjedni kezdene. A jelek szerint ez nem mindig sikerül.

Bár a Facebook büszke arra, hogy március óta jelentős mértékben visszaszorította a koronavírusról szóló álhírek terjedését, egy nemrég felkerült és futótűzként terjedő videóra meglehetősen lassan reagáltak. A The Verge azt írja, az amerikai szélsőjobboldali Breitbart News a hétvégén egy, a koronavírussal és a gyógyításával kapcsolatos összeesküvés-elméleteket tartalmazó videót töltött fel, ami néhány óra leforgása alatt több mint 20 milliós megtekintést ért el.

Ez volt az a videó, amit még Donald Trump fia is megosztott a Twitteren, és ami miatt a platform néhány órára letiltotta a fiókját. A platform meglehetősen gyorsan reagált a történésekre, akárcsak a YouTube, ám a Facebookon továbbra is szabadon keringett a videó. Végül ők is leszedték.

A cég a The Verge kérdésére azt írta, az anyag valóban sokkal tovább volt fent, mint kellett volna, és már vizsgálják, hogy miért.

A Facebook szóvivője szerint, akik megosztották vagy hozzászóltak az anyaghoz, kapnak majd egy olyan üzenetet, amely közvetlenül a koronavírus-járványról szóló valós információkat tartalmazó oldalra vezeti őket. Hozzátette ugyanakkor, hogy április és június között több mint 7 millió olyan bejegyzést távolítottak el a közösségi oldalról, ami téves vagy hamis információkat tartalmazott a pandémiáról.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!