A szélsőjobbosok “szigetén” élhet tovább a trumpisták kedvenc alkalmazása

Miközben a legtöbb cég igyekszik eltávolodni a Parler nevű közösségi szolgáltatástól, van, aki szívesen látja.

  • hvg.hu hvg.hu
A szélsőjobbosok “szigetén” élhet tovább a trumpisták kedvenc alkalmazása

Új domainnév- és tárhelyszolgáltatóval kötött együttműködést a republikánusok körében népszerű Parler.com, amely így feltámadhat hamvaiból: a közösségi oldal innentől nem a DreamHosttal és az Amazonnal működik együtt, azok ugyanis felmondták a szerződésüket, hanem az Epikkel – írja több forrás alapján a Mashable. Az Epik arról is ismert, hogy szívesen fogad be a többi vállalat által messziről elkerült szélsőjobboldali oldalakat.

A Parler körül azután kezdett fogyni levegő, hogy a múlt heti capitoliumi támadás után a szolgáltatás iOS-re és Androidra készített alkalmazása eltűnt a Google és az Apple appboltjából. A technológiai óriások azzal indokolták a program törlését, hogy a Parler veszélyes, mert nem képes korlátozni a felületén terjedő álhíreket. De az oldal azért is bajba került, mert a vádak szerint Donald Trump leköszönő elnök hívei közül többen ezt az alkalmazást használva beszélték meg, hogy a washingtoni Capitoliumhoz vonulnak, hogy az elnököt támogassák. Az összecsapások következtében hét ember halt meg.

A történtek miatt a Parler a legtöbb támogatója kihátrált a szolgáltatás mögül, köztük a már említett DreamHost, valamint az Amazon is, amelyek a domainnév, illetve a tárhelyszolgáltatói feladatokat látták el. Az oldal bár jelen pillanatban nem elérhető, ez valószínűleg csak ideiglenes állapot, az Epik ugyanis két (a domainnevet és a tárhelyet érintő) problémára megoldást kínálhat számukra. Ahhoz viszont, hogy egy oldal megjelen az interneten, egy szerver is kell.

A Mashable emlékeztet rá, hogy az Epik biztosít elérését többek közt a Gab.com szélsőjobboldali közösségi hálózatnak, továbbá a neofasiszta Büszke Fiúk (Proud Boys) domainjának. A szolgáltató korábban a sokak által csak "az internet pöcegödreként" emlegetett 8channel is együttműködött.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?