Otthon is használható Covid-gyorsteszt kerül a magyarországi patikákba

A termék pontossága megközelíti a 100 százalékot, igaz, az éppen kezdődő fertőzést még nem tudja jelezni.

  • hvg.hu hvg.hu
Otthon is használható Covid-gyorsteszt kerül a magyarországi patikákba

Koronavírus-járvány

Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.

A napokban kerül a hazai gyógyszertárakba az első, otthon is használható koronavírus-gyorsteszt, amelyet svájci Biosynex fejlesztett – írja a Napi.hu.

A Biosynex Autotest Covid–19 segítségével a múltban, tünetekkel vagy azok nélkül lezajlott fertőzések is azonosíthatóak, emellett azoknak is jó, akik már megkapták a védőoltást és szeretnének meggyőződni arról, hogy biztosan kialakult náluk a védettség a fertőzéssel szemben.

A teszt egy úgynevezett immunokromatográfiás gyorsteszt, ami a SARS-CoV-2 elleni IgG és IgM antitestek jelenlétét képes kimutatni egy csepp ujjbegyvérből. A gyorsteszt eredménye tíz perc alatt meglesz, a leolvasással viszont nem szabad 20 percnél többet várni. A gyorsteszt pontossága az elvégzett vizsgálatok alapján megközelíti a 100 százalékot.

Mivel a teszt a szervezet vírusra adott válaszreakcióját mutatja ki, az éppen kezdődő fertőzést nem jelzi.

A gyorsteszt kizárólagos hazai forgalmazója, az Izinta IVD Kft. ügyvezető igazgatója a Napi.hu-nak elmondta, hogy az első adag gyorsteszt január 25-én már a gyógyszer-nagykereskedőnél és szerződött partnereknél volt, és néhány napon belül újabb jelentős tétel érkezik, illetve a későbbiekben is folyamatos lesz az ellátás.

A Pénzcentrum azt írja, hogy a gyorsteszt ára 7 ezer és 8 ezer forint között lesz, patikáktól függően.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?