szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az amerikai befektetőknek novemberig ki kellene vonniuk a pénzüket a Xiaomiból. A cég szerint azonnali és helyrehozhatatlan károkat okoz, hogy az Egyesült Államok tiltólistára tette a vállalatot.

Január közepén újabb kilenc cég került fel az Egyesült Államok tiltólistájára, köztük az a Xiaomi is. Ennek oka, hogy a leköszönt Trump-adminisztráció ugyanúgy nemzetbiztonsági fenyegetésként tekintett a Xiaomira, mint a Huaweire vagy a ZTE-re. A Xiaomi, mint vasárnap kiderült, nem hagyja annyiban a dolgot.

A kínai vállalat jogi panasszal élt az amerikai védelmi- és pénzügyminisztériumok döntése ellen, azt törvénytelennek és alkotmányellenesnek nevezte – írja a Reuters. A cég szerint nem igaz, hogy a kínai hadsereg állna a Xiaomi mögött. Így semmilyen alapja nincs annak a döntésnek, amely azonnali és helyrehozhatatlan károkat okoz a vállalatnak.

Liliputing/hvg.hu

Ez utóbbi állításuk alapja, hogy az amerikai döntés értelmében az amerikai befektetőknek novemberig ki kell vonniuk a pénzüket a vállalatból.

A cég közlése szerint a vállalatban 75 százalékos szavazati joga volt a két alapítónak, Lin Binnek és Lej Junnak, a katonaság vagy ahhoz köthető szervezetek/személyek pedig nem voltak a tulajdonosi körben. A közlése szerint a Xiaomi három legnagyobb befektetőjét amerikai befektetői csoportok jelentik.

Xiaomi

A feketelistával együtt járó tiltások hivatalosan március 15-én lépnek életbe, vagyis addig kell elérniük a kínaiaknak, hogy a döntéshozók meggondolják magukat. Érv lehet a kezükben, hogy nincs olyan telekommunikációs infrastruktúrájuk, mint a Huaweinek volt, ehelyett az okostelefonokra és az internetre kapcsolódó okoseszközökre koncentráltak.

Ha kíváncsi a fejleményekre, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!