Ez az őrült youtuber igazi motorral ad rezgést a játéknak, majdnem szétesik tőle az asztala
Egy videós azzal próbálta valószerűbbé tenni a játékbéli lövéseket, hogy egy indukciós motorra kötötte számítógépét. Az eredmény hangos és rázós.
hvg.hu
A konzoljátékosoknak számos érvük van arra, miért jó ilyen eszközről videojátékozni. E lista egyik gyakori eleme a készülékhez járó/vásárolható kontroller, amely finom rezgéseivel csak fokozza az élményt. Ilyen eszközök persze PC-hez is léteznek, de kétségkívül az eredeti környezetükben tudnak a legjobban működni.
Így érezhetett az a youtuber is, aki egy különös projektként a saját számítógépét tette rezgőképessé, mert megunta, hogy az ahhoz használt kiegészítő csak alig-alig berreg. A munka elsősorban kísérleti jellegű volt, és mint kiderült, nem csak remek, de igen zavaró eredménnyel is zárult: a felpörgő motor miatt a videósnak ragasztószalaggal kellett rögzítenie a monitorját és a billentyűzetet is, nehogy arrébb repüljenek.
A fejlesztést természetesen nem szabad komolyan venni, hiszen aligha tűnhet kényelmesnek, ahogy a mindenség is rázkódik. Az élménynek mindenesetre jót tehet: a visszacsatolás akkor lesz igazán erős, amikor a játékos lövöldözni kezd, amellyel az igazi puskák viselkedését igyekszik szimulálni a feltöltő.
A videó népszerűségét mutatja, hogy az bár csupán pár napja került fel a YouTube-ra, máris közel 1,5 millióan látták.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
„Elértük a határt, szürkeségben mi vagyunk élen” – énekli Zentai Márk, aki a Mörk leállása óta szólóban zenél. Az új dal címe Szabadon, és a részben a Pride felvonuláson forgatott klipje a HVG-n látható először.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.