szerző:
hvg.hu/MTI
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Az amerikai szankciók miatt a kínai cég még egy pénzügyi lábat építene. Ebben az újkori mobiltechnika lenne a segítségükre.

Pénzért cserébe más okostelefon-gyártók számára is elérhetővé tenné szabadalommal védett, ötödik generációs (5G) mobiltechnológiájának licencét a Huawei – közölte a vállalat kedden Sencsenben. A díjak felső határát 2,5 dollárban (nagyjából 780 forintban) szabták meg készülékenként. Az CNBC cikke szerint ez az összeg jóval alacsonyabb, mint amit a cég egyik legfőbb versenytársa, a Nokia kér a hasonló ügyletekért.

A Huawei jelentős nyomás alatt áll az amerikai technológiák beszerzését korlátozó amerikai szankciók miatt, miután Washington 2019-ben kereskedelmi tiltólistára helyezte őket nemzetbiztonsági kifogásokra hivatkozva. Így kulcsfontosságú, hogy a kieső bevételeket a cég pótolni tudja. A szabadalmak használata utáni jogdíjak felszámítása is ennek a törekvésnek a része. (A jelenség ugyanakkor nem egyedülálló, többek közt az Apple is fizettségben részesül a különféle technológiái által.)

A Honor lenyomná az Apple-t, a Xiaomit - no meg a Huaweit

Tavaly novemberben lett független a Honor a Huaweitől, és máris szemtelen terveket dédelget: felülmúlná anyavállalatát.

A Huawei a szankciók bevezetése óta jelentősen fokozta kutatási és fejlesztési erőfeszítéseit – hangzott el a keddi eseményen. Az illetékesek szerint a cég éves bevételének 10 és 15 százalék közötti részét költik kutatás-fejlesztésre, amelyre az elmúlt tíz év során összesen 90 milliárd dollárnak megfelelő összeget fordítottak. 2020-ban a Huawei már a harmadik helyen végzett az EU ipari kutatás-fejlesztési befektetési rangsorában – mondta Szung Liu-ping, a vállalat vezető jogi tisztségviselője.

Az eseményen közzétett, innovációról és szellemi tulajdonról szóló 2020-as beszámolójában a Huawei rámutatott: az innováció területén folytatott beruházásainak köszönhetően mára a világ egyik legnagyobb szabadalomtulajdonosa lett. 2020-ra a vállalat világszerte több mint 100 ezer aktív szabadalommal rendelkezett. A vállalat tavaly 5464 nemzetközi szabadalomkérelmet nyújtott be, csaknem kétszer annyit, mint legközelebbi versenytársa, a dél-koreai Samsung.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!