Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A kikiáltási árát nézve is több tízmillió forintot ér az a Leica márkájú kamera, amely júniusban kerül kalapács alá. Az eszköz a volt Apple-tervező, Jony Ive keze nyomát viseli.
Maga Jony Ive, az Apple volt tervezőzsenije dolgozott azon a kamerán, amelyre júniustól lehet licitálni egy online aukció keretében. A Leica típusú eszköz egy prototípus, amely azelőtt készült, hogy a márka M jelzésű készüléke elnyerte a végleges formáját.
Az árverésen megszerezhető termék kikiáltási ára 100 ezer euró, nagyjából 36 millió forint. De a szervező arra számít, hogy ennél sokkal magasabb összeget is megadnak érte. Aki amúgy a legtöbb pénzt kínálja a kameráért, a váz mellett egy Apo-Summicron 2/50 mm ASPH lencséhez is hozzájuthat. Az ugyanakkor nem világos, hogy az eszköz most is működik-e, lehet-e vele fotózni.
Az aukció tárgya szorosan kötődik ahhoz a Leica M-hez, amelyet ugyancsak Jony Ive és tervezőtársa, Marc Newson álmodtak meg. A készüléket szintén aukciós tárgyként lehetett hazavinni a Sotheby’s egy különleges eseményén, számos értékes holmi mellett. Az a kamera végül 1,8 millió dollárért, 555 millió forintért kelt el. A bevételt teljes egészében afrikai szervezetek kapták a kontinensen tomboló malária és az AIDS elleni küzdelemre.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.