szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A kínai óriásvállalat egy mRNS-technológiát alkalmazó és egy úgynevezett rekombináns fehérjealapú vakcina fejlesztését jelentette be.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Miután több kisebb kínai cég már elkezdte a fejlettebb technológiát jelentő mRNS-alapú vakcina gyártását, a kínai állami vállalat, a Sinopharm is bejelentette, hogy az elölt vírust tartalmazó eddigi vakcinakészítményük után szintén mRNS-technológiájú védőoltást fognak előállítani – idézi a Financial Times-t a Portfolio.hu.

A lap szerint a Sinopharm egyik egysége azt is jelezte, hogy az mRNS-vakcina mellett egy széles spektrumú, úgynevezett rekombináns fehérjealapú vakcina kifejlesztésével is foglalkoznak. Ezzel a bejelentés szerint túl vannak már az első és második klinikai tesztfázisokon is.

A koronavírus után jön a rák: majdnem mindenre jó az mRNS?

Az mRNS nem csak a Covid elleni oltáshoz jó, sokféle betegség ellen is gyógyszer lehet belőle a következő évtizedekben.

Arról, hogy az elölt vírust tartalmazó Sinopharm-oltás hogy teljesít Magyarországon a többi vakcinához képest, nemrég került nyilvánosságra egy, az eddigieknél részletesebb statisztika. Korábbi mérésekből az derült ki, a Sinopharm-vakcina főleg az időseknél nem mindig alakít ki megfelelő védettséget a koronavírussal szemben. Az mRNS-technológiájú oltások – a Moderna és a Pfizer vakcinái – esetében ez nem merült fel.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!