Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
A Facebook-féle Meta új kesztyűje, amivel a virtuális térben lehet megfogni az objektumokat, kísértetiesen hasonlít a HaptX ugyanilyen, de már szabadalmaztatott ötletére.
Maga Mark Zuckerberg mutatta be azt a kesztyűszerű készüléket, amivel állítása szerint nemcsak fogni, hanem érezni is lehet a virtuális térben lévő objektumokat. A fejlesztés a Meta óriáscég következő dobásához, a metaverzum nevű digitális világhoz kapcsolódik, ahova bárki becsatlakozhat majd, feltéve, hogy rendelkezik VR, azaz virtuálisvalóság-eszközzel.
Zuckerberg dicsérte a készülék tudását (mit is csinált volna), majd pedig kitért annak előnyeire. Ezt a bemutatót viszont a HaptX is látta, és egyáltalán nem voltak boldogok. Az amerikai cég ugyanis azt állította, hogy Zuckerbergék ötlete semmiben sem különbözik az ő fejlesztésüktől. Vagyis lényegében lopással vádolták meg a Facebook-alapítót és csapatát. A helyzet azért is kényelmetlen, mert a HaptX fejlesztése már szabadalmaztatott állapotban van.
A seattle-i cég szerint – melynek reakcióját a PC Mag idézte – a Meta ahhoz sem volt rest, hogy prototípusukhoz az övékhez hasonló elemeket használjanak. Ilyen például a vezérlés alapját jelentő elektronika, illetve a rezgéshez hasonló visszajelzés, ami akkor keletkezik, amikor a kesztyűvel megfognak valamit a digitális térben.
A vállalat azt is állította, hogy éveket öltek a megfelelő technika kikísérletezésébe, amit Zuckerbergék most alaposan lebutítva próbálnak újként eladni. A HaptX szerint ez méltatlan helyzetet teremt, emiatt pedig elképzelhető, hogy szabadalomsértési pert indítanak a Meta ellen.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.