Nemrég fedezték fel a barlangkutatók azt az erdőt, ami egy feltáratlan víznyelő alján helyezkedik el Kína déli részén található Kuanghszi tartományban. A szakemberek szerint a 192 méter mély és nagyjából 5 millió köbméteres képződmény felfedezetlen állat- és növényfajoknak adhat otthont – írja a The Washington Post.
George Veni, az amerikai Nemzeti Barlang- és Karsztkutató Intézet ügyvezető igazgatója szerint önmagában a felfedezés nem újdonság, nem ritka ugyanis, hogy egy víznyelő mélyén növények találhatók. Maga a képződmény ugyanakkor szokatlanul nagy és mély – ismerte el a szakember a lapnak.
A Ping’e nevű település mellett található víznyelő Senjing Tienkeng, vagyis „feneketlen gödör” elnevezéssel illetik.
A Ráktérítőtől délre fekvő legnagyobb víznyelőrendszert fedezte fel egy nemzetközi kutatócsoport a dél-kínai Kuanghszi-Csuang Autonóm Területen.
A kutatók még május 6-én érkeztek a képződményhez, amelynek alját sűrű növényzet zárta el előlük. Emiatt először drónnal térképezték fel a terepet, majd több órán át ereszkedtek le a mélybe. A falában három barlangot találtak, amelyek még a víznyelő keletkezése idén jöhettek létre.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt Richard Donner filmjében? Bryan Singer és Zack Snyder bicskája beletört, most James Gunn a kutyakártyát is kijátssza, hátha neki sikerül a lehetetlen. Mozikban a 2025-ös Superman.